Děti ve Štětí brutálně napadly spolužáka. Vyrazily mu zuby, dívka ho škrtila klíčenkou

2 měsíce starý 15

Štěpán má rád botaniku a pěstování rostlin. Jeho netradiční zájmy a klidná povaha ale zřejmě vyprovokovaly jeho spolužáky. „Spolužačka šla k tabuli, vzala fixu a napsala tam o mně nadávky. Nelíbilo se mi to, přišel jsem za ní, vzal jsem houbu a zeptal se, proč to dělá. V tu chvíli mě chytila a praštila se mnou o lavici,“ řekl CNN Prima NEWS napadený chlapec.

Podle jeho slov následoval brutální útok, do kterého se měli zapojit i další spolužáci. „Mlátila se mnou o zem. Poté přišel spolužák, který mi dal pěstí do hrudníku a do zad. Další vzal vodu a nastříkal mi ji do očí a mezi nohy, aby to vypadalo, že jsem se počůral,“ svěřil se.

Učitelky se zbitého chlapce nezastaly

Když už to vypadalo, že útok skončí, parta agresorů údajně přidala na surovosti. „Vyrazili mi dva zuby a měl jsem natrhnuté ucho. Spolužačka pak vzala svou klíčenku a začala mě s ní škrtit. Také mi vyhrožovala, že mi vyškrábne oko,“ prozradil.

Až na jednoho spolužáka se chlapci nikdo nesnažil pomoci a násilí se naopak smáli. Do třídy pak přišla učitelka, žáka umyla od krve a poslala na další hodinu. Ani další vyučující prý nekontaktovala Štěpánovy rodiče. „Učitelka mi řekla, ať neotravuju, nebo půjdu do ředitelny a bude se to řešit,“ popsal jednání pedagožky napadený hoch.

Škola odmítá situaci řešit

Když si otec vyzvedl svého syna před školou, měl prý Štěpán roztrhané věci, byl zmlácený a na krku měl rýhy od škrcení. „Zaráží mě, že mi o tom učitelé neřekli. Stalo se to v době, kdy bylo dítě svěřeno do péče školy,“ překvapilo otce zmláceného chlapce.

Štěpána stále pobolívá hlava, cítí bolest v zádech a v noci se probouzí nočními můrami. „Bojí se vycházet ven, aby ho zase nenapadli. Vzhledem k tomu, že škola situaci neřeší, zvažujeme trvalé odstěhování,“ řekl otec.

Zdroj