Dnešní aktuality 18.4.2022: Vláda Petra Fialy (ODS) se rozhodla podpořit obce a města 1 miliardou korun na rekonstrukce a výstav...

5 měsíce starý 239
Dnešní aktuality 18.4.2022: Vláda Petra Fialy (ODS) se rozhodla podpořit obce a města 1 miliardou korun na rekonstrukce a výstavbu bytů pro ukrajinské uprchlíky včetně vybavení. Nezlobte se na mě, ale tohle je od vlády plivnutí do tváře všem našim občanům, kteří shání bydlení, jelikož vláda na bydlení pro naše potřebné občany nikdy takové peníze nedala, ale na byty pro uprchlíky se hned miliardy najdou? A to není ještě všechno - ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) chce požádat EU, aby umožnila z peněz České republiky vyčerpat pro výstavbu bytů pro uprchlíky miliardu eur, tedy 25 miliard korun. “Vláda chce zajistit uprchlíkům důstojné bydlení”, řekl Ivan Bartoš. A já se ptám, co naši občané? Ani mě nepřekvapuje, že o premiérovi Petrovi Fialovi lidé říkají, že není českým, ale ukrajinským premiérem.

Hnutí SPD je přesvědčeno, že pomoc ukrajinským uprchlíkům by měla být přiměřená, časově omezená a po skončení konfliktu by se měli uprchlíci vrátit zpět na Ukrajinu budovat svojí zemi, jelikož drtivá většina území Ukrajiny nebyla v tuto chvíli válkou zasažena, a v tom jim můžeme pomoci. Premiér Petr Fiala ale chce, aby tu více než 300 tisíc uprchlíků už zůstalo natrvalo, což ale nemůže naše republika finančně a kapacitně dobře zvládnout. Hnutí SPD na to hlasitě upozorňuje.

Již 30% všech českých domácností je kvůli nečinnosti vlády Petra Fialy existenčně ohroženo zdražováním a o 40% stoupl počet nových exekucí. Za celou situaci, v které se ocitají naši občané, nese plnou odpovědnost současná vláda Petra Fialy, protože odmítá situaci řešit a nechce pomáhat českým občanům. V médiích i mezi lidmi se objevuje nový termín “Fialova drahota”.

Jelikož vláda Petra Fialy pomáhá více Ukrajincům než občanům České republiky, tak začínají velké problémy s udržitelností našeho sociálního, zdravotního a školského systému a stoupá sociální pnutí v naší společnosti. Rozumím obavám a stížnostem našich občanů a považuji tyto obavy za oprávněné. Lidé si stěžují, že jsou ve zdravotnických zařízeních upřednostňovaní Ukrajinci, podobně nám píšou rodiče českých dětí ohledně situace ve školách. Navíc chce Fialova vláda škrtnout 14 miliard korun zdravotním pojišťovnám, což ještě více zhorší dostupnost zdravotní péče pro naše občany. Hnutí SPD bude tento zákon ve Sněmovně obstruovat, jelikož odmítáme zhoršování zdravotní péče pro naše občany.

A pojďme k druhému tématu. “Velké zdražení potravin přijde v příštích týdnech. Jídlo letos podraží o třetinu”, uvedla prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová. Potvrzuje se tak dlouhodobé varování SPD. Vláda Petra Fialy (ODS) ale nic pro naše občany nedělá a kašle na to! A ještě premiér Fiala plácá nesmysly, že jeho vláda nasměrovala k lidem 74 miliard. A komu? Zákonná valorizace důchodů kvůli inflaci je ze zákona povinná, takže to není rozhodnutí vlády. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by něco od vlády na základě jejího rozhodnutí dostal. Lidem se jen všechno zdražuje.

Premiér Fiala a jeho ministři se statisícovými platy a státními auty s řidičem to ale zpoza zatmavených okýnek ze zadních sedadel nevidí👎 A je absolutně šílené, že místo pomoci našim občanům vláda letos navýšila o několik miliard platbu do Evropské unie. K čemu je lidem EU, když nebudou mít ani na základní životní potřeby? Poslanecký klub SPD minulý měsíc navrhl ve Sněmovně vládou navrhované navýšení platby do EU o miliardy korun změnit na pomoc lidem se zdražováním. Poslanci vládní koalice ale návrh SPD hlasováním zamítli. A teď i voliči vládní koalice vidí na svých peněženkách výsledek…

Vyzýváme vládu, aby okamžitě snížila daně u základních potravin, energií a pohonných hmot či zastropovala jejich ceny, jako to udělaly okolní státy, a aby vláda omezila vývoz obilí z ČR, jinak lidé nebudou mít “ani na chleba”. Například Polsko již od února snížilo DPH na potraviny na nulu, proto je tam levněji. Fialova vláda svojí nečinností přichází naše občany pěkně draho a to doslova.

Jelikož jsou volby daleko, tak by se měli občané hlasitě ozvat proti této vládě a jejím ministrům. Chodit za nimi, říkat jim to přímo z očí do očí. Je potřeba dotlačit vládu k demisi nebo bude miliony našich občanů již letos v neřešitelných problémech! V září jsou komunální a senátní volby a bude jen na občanech, zdali vyjádří nesouhlas s vládou tím, že podpoří opoziční strany.

Systémovým řešením extrémního zdražování je okamžitě odstoupit od Green Dealu EU a systému EU o obchodování s emisními povolenkami a přestat vyvážet naši elektřinu na nadnárodní burzy.

Je zároveň potřeba zajistit energetickou a potravinovou soběstačnost České republiky a dostavět nové bloky jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně a zajistit strategické zásoby plynu. Podle hnutí SPD je zajištění energetické a potravinové bezpečnosti, levné elektřiny a dostatku levných energetických zdrojů a levných potravin jedním ze základních pilířů suverenity, svobody a prosperity naší země.

Zdroj