Do Anglie bude možné přijíždět jen s negativním testem

1 měsíc starý 12

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie.

Vývoj situace ve světě v souvislosti s koronavirem sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět?

- Od příštího týdne budou muset lidé přijíždějící do Anglie předkládat negativní test na koronavirus. V okamžiku, kdy vyrazí na cestu do Anglie, nebude moci být test starší než 72 hodin. Pokuta za nesplnění povinnosti bude 500 liber (zhruba 14 500 Kč). Opatření kabinet premiéra Borise Johnsona přijal ve snaze ochránit Anglii před šířením nových mutací viru SARS-CoV-2.

- Rakušané zavedou od půlnoci z pátku na soboty kontroly na hranicích a postupně omezí počet hraničních přechodů. Jinak zůstávají pravidla pro cestování do alpské země beze změn.

- Austrálie chce začít s hromadným očkováním proti covidu-19 v únoru. Vláda původně plánovala zahájit vakcinaci v březnu, ale kvůli šíření koronaviru v Sydney a Melbourne ji uspíší, informoval server BBC. Premiér Scott Morrison uvedl, že do konce března by zdravotníci mohli naočkovat čtyři z 25 milionů obyvatel země.

Zahraniční dění jsme sledovali i včera:

  • V Brazílii počet úmrtí pacientů s koronavirem překročil 200 000

    V Brazílii, která má po Spojených státech druhý nejvyšší počet zemřelých pacientů s nemocí covid-19, překročilo celkové množství těchto úmrtí od začátku pandemie hranici 200 000. Podle agentury Reuters to oznámilo brazilské ministerstvo zdravotnictví.

    Ve zprávě ministerstva se v této souvislosti uvádí, že za uplynulých 24 hodin v Brazílii zemřelo dalších 1524 lidí s koronavirem SARS-CoV-2, který nemoc covid-19 způsobuje. Kromě toho přibylo i 87 843 nových potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkový počet nakažených se tak v zemi s 210 miliony obyvatel přehoupl přes 7,9 milionu, což je třetí nejvyšší počet po USA a Indii.

Zdroj