Do Česka míří další popová hvězda. The Weeknd vystoupí v srpnu 2023 v pražských Letňanech

4 měsíce starý 15

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od pátku 2. prosince od 12 hodin. Cena vstupenek startuje na 1 990 korunách. Další informace budou k dispozici na webu TheWeeknd.com/tour.

Turné nazvané After Hours til Dawn Tour je oslavou alba After Hours, které The Weeknd vydal před dvěma lety. Jeho hitový singl Blinding Lights byl vyhlášen novou písní číslo 1 v žebříčku Billboard Hot 100 všech dob, čímž překonal song od Chubbyho Checkera z roku 1960. Během vystoupení zazní také písně z jeho nové desky Dawn FM. Na všech evropských koncertech se k The Weekndovi připojí Kaytranada a Mike Dean.

Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal od pátku 2. prosince od 12 hodin. Cena vstupenek startuje od 1 990 korun. Další informace budou k dispozici na webu TheWeeknd.com/tour.

Abel Makkonen Tesfay vystoupující pod pseudonymem The Weeknd proslul kombinací popu, elektroniky a R&B. Kariéru úspěšného hudebníka začal v roce 2009, kdy anonymně nahrával písně na YouTube. V následujícím roce se seznámil s producentem Jeremym Rosem, který nadějného zpěváka oslovil s nápadem na projekt v R&B stylu. Společně vytvořili písně What You Need, The Morning a Loft Music, které se staly hitem internetu, píše web Vice. V roce 2011 Tesfaye vydal svůj debutový mixtape House of Balloons.

Nikdo nevěděl, kdo je The Weeknd

„Zpíval jsem holkám a měl skvělý ohlas,“ řekl zpěvák v roce 2021 časopisu GQ. „Druhý případ nastal, když vyšla skladba What You Need. Byla to první píseň, která vyšla pod pseudonymem The Weeknd. Nikdo nevěděl, jak vypadám. Nebyl jsem žádná pop hvězda. V té době jsem se trápil. Jeden můj dobrý kamarád mi dohodil práci v American Apparel a já tam skládal oblečení. Když někdo v obchodě pustil tuhle písničku, nikdo nevěděl, kdo je The Weeknd,“ prozradil hudebník, který dnes patří k nejúspěšnějším zahraničním pop hvězdám. Proslavil se také baladou Earned it, která patřila k největším hitům z filmu Padesát odstínů šedi. Loni pak zazpíval o přestávce slavného Super Bowlu.

Jeho severoamerická část turné After Hours till Dawn rovněž zaznamenala mimořádný úspěch, doposud vydělala přes 130 milionů dolarů.

Hudebník Abel Makkonen Tesfay alias The Weeknd měl v Praze vystoupit už před dvěma lety. Kvůli pandemii koronaviru byl jeho koncert nejprve odložen a poté i definitivně zrušen. Poslechnout svého oblíbeného interpreta pod širým nebem v Praze tak budou mít fanoušci možnost v nadcházejícím roce.

Zdroj