Do Česka se vrátí mráz, hrozí poškození květů. Noční teploty klesnou až na minus čtyři stupně Celsia

5 měsíce starý 141

V noci a ve středu ráno se v celé republice znovu objeví mrazy, které mohou poškodit vegetaci, hlavně kvetoucí ovocné stromy. Na Vysočině, v Jihočeském kraji a v části středních Čech hrozí od úterního večera také náledí, vyplývá z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Chladné noci panovaly v Česku i v závěru velikonočního víkendu.

Praha 11:57 19. dubna 2022 /--> /--> /--> /-->

Stromy je možné před mrazem postříkat drobnými vodními kapičkami, zpravidla než vyjde slunce (Ilustrační foto) | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

V noci na středu teploty klesnou nejčastěji na nulu až na minus čtyři stupně Celsia. Meteorologové uvedli, že zeleninu a nízké rostliny lze před mrazy chránit světlou netkanou textilií, kterou mohou zemědělci, sadaři a zahrádkáři ponechat i několik dní po odeznění ranních mrazů.

V noci na neděli bude mrznout, varují meteorologové. Hrozí poškození kvetoucích ovocných stromů

Číst článek

Stromy je možné postříkat drobnými vodními kapičkami, zpravidla před východem slunce. Pomoct může také dýmování či zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu bezprostředně u stromů. Výstraha před mrazem platí od půlnoci do středečních 8.00.

Po předchozích srážkách a následném vyjasnění se bude zejména v jihovýchodní polovině Čech a na Vysočině při poklesu teplot pod bod mrazu místy tvořit od středních poloh náledí nebo zmrazky. Varování před těmito jevy platí pro celý Kraj Vysočina, Jihočeský kraj a regiony Benešov, Čáslav, Dobříš, Kutná Hora, Příbram, Sedlčany, Vlašim a Votice ve Středočeském kraji, a to od úterních 21.00 do středy 9.00.

ČTK /--> /--> /--> /-->

Zdroj