Do Česka se žene sněžení. Počasí se nezmění ani po víkendu

5 měsíce starý 21

3. prosince 2021, 07:00 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Nadcházející víkend, první po nástupu meteorologické zimy, budou provázet sněhové přeháňky. V nižších polohách mohou lidé čekat spíše déšť se sněhem nebo tam bude pršet. V noci má mrznout, přes den se teploty dostanou jen několik stupňů nad nulu.

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Sněžit má i na začátku příštího týdne, hlavně na východě republiky. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a facebooku.

Pátek bude ještě slunečný, ale zůstane studený. Teploty výjimečně nevystoupí nad bod mrazu ani přes den, většinou se budou pohybovat od minus jednoho do plus tří stupňů Celsia. Sobota bude už převážně zatažená, na východě může být zpočátku i polojasno.

Od západu začne postupně na celém území sněžit, v Čechách pod 600 metry budou srážky smíšené nebo dešťové. Ojediněle se objeví i mrznoucí srážky. V noci klesnou teploty na minus pět stupňů, na východě k minus sedmi, přes den vystoupí maximálně na tři stupně nad nulou.

Ani v neděli nemohou lidé počítat se slunečným počasím, obloha zůstane většinou zatažená a znovu bude sněžit, pod 400 metry nad mořem se objeví déšť se sněhem nebo bude pršet. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů, přes den teploměr ukáže nanejvýš čtyři stupně nad nulou.

Sněžit má i na začátku příštího týdne, vydatněji na východě země, kde by v pondělí ráno mohlo spadnout až 15 centimetrů sněhu.

Zdroj