Do Česka vstupuje obří zahraniční obchod. Nabízí gigantické slevy, které Češi ještě nikdy neviděli. Zboží doslova za pár korun

před 5 měsíce 109

Na českém trhu začíná být opět pořádně rušno. Zahraniční hráči totiž pochopili, že tuzemští zákazníci doslova baží po slevách, obzvlášť potom, co se ukázalo, jak moc je místní obchodní řetězce berou na hůl. Všude ve světě je přitom běžné nakupovat za mnohem nižší ceny. Firmy tak vidí v našem trhu velkou příležitost, jelikož zde mohou velmi rychle zaujmout.

Úplná novinka

Hodně se toho děje zejména v segmentu takzvaných online tržišť, což je koncept, který zde nemá dlouhou tradici, ale v poslední době se rozvíjí skutečně rychle. Velcí zahraniční giganti postupně získávají rozdrobený český trh pro sebe. Nabízejí totiž nákupy prakticky všeho na jedno jediném místě. Tradiční české eshopy, kterých je tu nejvíce na světě v přepočtu na množství obyvatel, zřejmě budou muset s tržišti začít spolupracovat, nebo mohou rovnou zavřít krám.

Velké pozdvižení způsobil příchod polského Allegra, dále německého Kauflandu a nakonec i čínského Temu. Stále to ale není všechno. Dost možná nejzajímavější příchod se totiž teprve chystá. Půjde o tržiště Trendyol. To přichází jako poslední, a bude tedy muset nabídnout ty vůbec nejzajímavější podmínky a ceny ze všech, aby přilákalo na svou stranu zákazníky.

Ukazuje se přitom, že tato původem turecká společnost to rozhodně umí. Velký tržní podíl už si dokázala uloupnout třeba v Německu, kde působí mimo jiné i Amazon. Není jistě náhodou, že do této společnost investoval i jeden z největších hráčů, kterým je čínský kolos Alibaba.

Prodávat se bude všechno možné

Na Trendyolu se bude nabízet všechno možné zboží, jako je například oblečení, doplňky do domácnosti, hračky a další kategorie. Je možné, že sem po čase přijde i odnož specializující se na rozvoz potravin a jídel, kterou tento gigant v některých zemích provozuje.

Čtěte také: Do Česka se po letech vrací zahraniční obchodní řetězec s potravinami. Nabídne tu úplně nové produkty, Češi slaví

Češi se každopádně mohou těšit na velké slevy a především konkurenční boj mezi jednotlivými tržišti, který by měl vyústit ve velmi zajímavé akce. Zkušenosti z ciziny potom ukazují, že díky tomu je někdy možné nakupovat zajímavé zboží doslova za pár korun.

Foto: Shutterstock

Přečtěte celý článek