Do jeslí u Montrealu narazil autobus, podle policie dvě děti zemřely

1 měsíc starý 12

foto Děti evakuované z jeslí v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu, do jejíž budovy narazil autobus městské hromadné dopravy, 8. února 2023.

Montreal (Kanada) - Dvě děti přišly o život a dalších šest utrpělo zranění, když v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu narazil do budovy jeslí autobus městské hromadné dopravy. Řidič autobusu skončil ve vazbě a čelí obviněním ze zabití a nebezpečné jízdy, informuje zpravodajská společnost CBC. Podle agentury AFP více svědků vyjádřilo pocit, že řidič chtěl do místa schválně nabourat.

"Je to strašlivá tragédie," řekl ministr pro veřejnou bezpečnost kanadské provincie Québec François Bonnardel. Policie města Laval uvedla, že autobus do dětského centra narazil kolem 08:30 místního času (14:30 SEČ). Strážníci následně kolem budovy vytvořili široký ochranný pás, zatímco na místo přijížděli rozrušení rodiče, uvedla agentura AP.

"Nedovedu si představit, čím si ty rodiny procházejí," uvedl kanadský premiér Justin Trudeau. "Jsem zdrcen. Všichni jsme," řekl premiér novinářům v budově parlamentu v Ottawě.

Zdroj