Převod pěti miliard korun z rozpočtové rezervy ministerstvu obrany vláda na pondělním zasedání schválila. Na twitteru o tom informoval ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Peníze kabinet armádě sliboval od konce loňského roku, Metnar za nejzazší termín převodu označil konec března. Pět miliard chce armáda použít především na platy vojáků.

Praha 14:31 29. března 2021

Lubomír Metnar | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Boj s koronavirem opět ukázal, jak je Armáda ČR důležitá. Ze všech stran slyším na vojáky chválu. Jsem rád, že se nebude šetřit právě na nich,“ poznamenal Metnar.

Resort měl původně na letošek dostat 85,4 miliardy korun. Komunisté, kteří menšinovou vládu tolerují, ale podmínili svou podporu státnímu rozpočtu jako celku škrtem deseti miliard určených pro armádu. Vláda následně slíbila peníze, které byly převedeny do rozpočtové rezervy, vrátit ihned na počátku ledna. Termín byl několikrát posunut a až na konci ledna kabinet obraně poslal prvních pět miliard korun.

Podrobnosti připravujeme.

Vláda splnila slovo a schválila vrácení zbylých 5 mld. Kč do rozpočtu @ObranaTweetuje. Boj s koronavirem opět ukázal, jak je @ArmadaCR důležitá. Ze všech stran slyším na vojáky chválu. Jsem rád, že se nebude šetřit právě na nich.

— Lubomír Metnar (@metnarl) March 29, 2021

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Robotik: Drony mohou pomoci při záchraně lidí. Nechci ale, aby nad hlavou dětí převážely ledničky

  2. ‚Cítili jsme se jako nejhorší rodiče na světě.‘ Diagnóza autismu s sebou nese sociální stigma

  3. Do rozpočtu ministerstva obrany se vrátí i zbylých pět miliard. Resort je využije na platy vojáků

  4. Všestranný vrtulník AS350, při jehož havárii zemřel Kellner. Používají ho hasiči, přistál i na Everestu

  5. Rozhodčí, který Ronaldovi upřel rozhodující gól, se omluvil. Portugalce však může výsledek mrzet

  6. Kellnerovi vyšla sázka na pojišťovny, jeho vztah k politice byl konzervativní i pragmatický, říká Klímová

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme