Dobrá zpráva. Švýcaři v referendu zakázali islámské zahalování na veřejnosti. Hnutí SPD předložilo zákon zakazující islámské zah...

2 měsíce starý 9
Dobrá zpráva. Švýcaři v referendu zakázali islámské zahalování na veřejnosti. Hnutí SPD předložilo zákon zakazující islámské zahalování již před dvěma lety, bohužel vládní koalice brání jeho projednávání tím, že není zařazen na program jednání sněmovny. Prosazujeme i zákaz propagace nenávistné islámské ideologie.

Zákaz zahalování obličeje má ve Švýcarsku po zapracování do ústavy platit na všech veřejně přístupných místech, jako jsou ulice, úřady, hromadná doprava, fotbalové stadiony, restaurace a obchody. Výjimky budou povolené při bohoslužbách a na posvátných místech, ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nebo kvůli počasí.

Hnutí SPD chce zabránit tomu, aby se u nás šířil islámský extremismus. Nechceme tu nikáby a burky, které ponižují ženy a jsou symbolem dominance islámu.

Zahalování na veřejnosti zakázalo několik zemí v Evropě včetně Francie, Belgie, Bulharska a Lotyšska, Rakouska a Dánska.

Dle našeho návrhu by zákaz platil na veřejných prostranstvích a ve veřejně přístupných budovách s výjimkou případů, kdy zahalování obličeje souvisí „s plněním zákonné povinnosti, výkonem povolání, umělecké nebo sportovní činnosti nebo vyplývá ze zdravotních důvodů“.

Sledujte naše weby www.tomio.cz a www.spd.cz

Zdroj