Dodávka najela do lidí na zástavce u vojenské nemocnice. Dva jsou ve vážném stavu

5 měsíce starý 60

Dodávka najela do lidí na zástavce u vojenské nemocnice. Dva jsou ve vážném stavu

Nehoda se stala kolem 09:00 v ulici Na Petřinách, v bezprostřední blízkosti areálu vojenské nemocnice. Na místo přiletěl vrtulník a přijelo několik sanitek.

Řidič dodávky, který byl před nehodou zřejmě zdravotně indisponován, se předtím srazil s několika osobními vozy, řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Vůz podle fotoreportéra ČTK skončil po srážce s dalšími auty na tramvajovém ostrůvku, kde zdemoloval zábradlí, zastávkový sloupek i další vybavení zastávky.

"Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora," informovala pražská záchranná služba na twitteru. Záchranáři odvezli do nemocnic pět lidí, z toho jeden vážně zraněný byl ve vojenské nemocnici připojen na umělou plicní ventilaci, další utrpěl zranění hlavy a nohy. Do motolské nemocnice odvezli záchranáři tři zraněné ve středně závažném stavu.

Provoz tramvají v úseku Petřiny - Vozovna Střešovice byl v obou směrech přerušen, uvedl dopravní podnik na webu. Později už tramvaje úsekem mohly projíždět, ale v zastávce Vojenská nemocnice nezastavují.

Zdroj