Dojemné setkání po čtyřech letech. Tereza H. měla v Pákistánu vzácnou návštěvu

4 měsíce starý 18

Letadlo s otcem 25leté Češky mělo přistát na letišti v Islámábádu v úterý 29. března. Přivítat ho přišla Tereza osobně. „Dvě minuty se objímali. Tereza svého otce políbila na tvář, objala ho a rozplakala se. Terezin otec řekl: ‚Neboj, všechno bude v pořádku‘,“ popsal dojemné setkání pákistánský zdroj deníku Blesk.

„Terezin otec přijel do Pákistánu vyzvednout svou dceru. Společně pak poobědvali po čtyřech letech,“ prozradil zdroj.

Tereza H. neviděla svou rodinu dlouhé čtyři roky. Tedy od chvíle, kdy byla zadržena na pákistánském letišti v Láhauru v ledu roku 2018. Celníci našli bezmála 9 kilogramů heroinu. Rodačka z Uherského Hradiště skončila ve vězení v Kot Lakhpat.

V březnu roku 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní „v rozporu s fakty“ a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy.

Heroin do kufru podstrčili

Vězení mohla opustit až v listopadu minulého roku, kdy byla obvinění zproštěna. V zemi ale musí zatím zůstat. Celníci se proti jejímu osvobození odvolali. Tereza se tak znovu ocitla v soudním procesu. Nyní musí vyčkat na vydání víz, které obdrží až poté, co rozhodne odvolací soud. „Bylo sděleno, že Tereze H. nebudou vydána oficiálně výjezdní víza do doby, než rozhodne o odvolání celníků Nejvyšší soud,“ řekl v polovině ledna europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Tereza H. od samého začátku tvrdila, že je nevinná. Že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které převážela, by měly na černém trhu hodnotu v přepočtu zhruba 19,5 milionu korun.

Zdroj