Donutil k sebevraždě přítele, který mu měl znásilnit dceru. Lidé pro otce žádají milost

3 měsíce starý 120

Pětatřicetiletý Vjačeslav „Slava“ Matrosov údajně našel v telefonu dvaatřicetiletého Olega Sviridova záběry, na kterých bylo vidět, že sexuálně zneužil jeho šestiletou dceru. Sviridov byl kmotrem nyní devítileté holčičky a několikrát se o ni staral sám.

Sviridov se s Matrosovem v září 2021 pohádal v lese. Oleg se své problémy rozhodl na místě vyřešit sebevraždou. Slava poté jeho tělo tajně pohřbil do neoznačeného hrobu.

Po Sviridovově smrti byl Matrosov zadržen pro podezření z vraždy, což však v Rusku vyvolalo pobouření veřejnosti. Slava, bývalý pracovník továrny na raketové motory, mohl být v případě obvinění z vraždy uvězněn na 15 let.

Místní obyvatelé ve vesnici Pribrežnoje vybrali peníze na počáteční soudní poplatky za Matrosova. Petice, kterou podepsalo 2 500 lidí, rovněž požadovala, aby byl zcela zproštěn viny. Podle nich zaslouží uznání, protože zachránil jejich děti a zbavil je sexuálního útočníka. Ve vesnici mají podezřejní, že Sviridov zneužil nejméně další dvě děti.

Matrosov byl až do soudního procesu držen v domácím vězení, nikoli ve vazbě. Soud v Samaře ho nakonec odsoudil za „navádění“ svého přítele „k sebevraždě“. „Poté, co jsme u soudu slyšeli rozsudek, jsme byli všichni velmi smutní a rozrušení,“ řekla třiačtyřicetiletá Oksana Kazaková, přítelkyně rodiny Matrosovových a Sviridovova bývalá přítelkyně, jejíž dcera byla údajně také zneužita.

„Všichni doufali, že Slava dostane podmíněný trest, ale dostal 18 měsíců. Samozřejmě chápeme, že mohl dostat mnohem delší trest. A 18 měsíců není tak dlouhá doba. Opravdu doufáme, že na konci roku dostane prezidentskou milost. To by bylo obrovské požehnání pro všechny jeho přátele a rodinu,“ dodala Kazaková.

Zdroj