Dopravu na německé železnici ochromí další stávka, potrvá padesát hodin

6 měsíce starý 22

Stávka začne v neděli ve 22:00 a skončí po padesáti hodinách v úterý ve 24:00. „U jednacího stolu nastal jen malý posun,“ řekla o důvodech připravované stávky Cosima Ingenschaová z EVG. Bude to už třetí stávka v dopravě, kterou odbory od března svolaly.

V březnu vlakovou, autobusovou i leteckou dopravu zastavila čtyřiadvacetihodinová stávka, kterou zorganizovaly společně odbory Verdi a EVG. Na konci dubna pak odbory EVG zastavily železniční dopravu na osm hodin v pátek dopoledne, problémy s provozem ale trvaly po celý den.

V obou případech bylo narušeno spojení s Českem, dálkové vlaky končily v poslední stanici na českém území a regionální spoje byly v běžném provozu jen v Česku.

Odbory požadují zvýšení měsíčního příjmu zaměstnanců minimálně o 650 eur (přes patnáct tisíc korun), respektive o dvanáct procent v případě vyšších platových skupin. Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) místo toho navrhly postupné zvýšení mezd od března 2024, a to o deset procent u nižších a středních příjmů a o osm procent u vyšších platových skupin.

Zdroj