Dostal jsem 11 dávek vakcíny, prozradil indický důchodce. Prý mu pomáhají od bolesti zad

5 měsíce starý 92

Aby oklamal zdravotníky, prokazoval se cizími identifikačními kartami a mobilními telefonními čísly příbuzných. Zároveň chodil do různých očkovacích center. „Každá dávka mi pomohla zmírnit chronické bolesti zad a pasu, a proto jsem je užíval opakovaně. Od první injekce, kterou jsem obdržel před více než rokem, jsem ani jednou nenastydl,“ uvedl pro web India Times Mandal.

První dávku vakcíny proti koronaviru obdržel loni v únoru, poté v březnu, květnu, červnu, červenci a srpnu. V září si nechal aplikovat vakcínu hned třikrát. „Vláda zavedla úžasnou věc,“ řekl o vakcíně 84letý muž. „Po každé dávce se cítím lépe. Hodně mi to pomohlo,“ doplnil s tím, že žádné vedlejší účinky dodnes nepocítil.

Dokument o této skutečnosti neexistuje

Na jeho podvod přišli zdravotníci v jednom z očkovacích center, když si chtěl Mandal aplikovat údajně již 12. dávku. Případem se teď zabývají tamní zdravotnické úřady. Ty by měly zjistit, zda muž říká pravdu, a případně objasnit, jak k takové chybě mohlo dojít. Tamní média totiž vyjádřila pochybnosti o pravdivosti tvrzení. Mandal jej totiž nepodložil žádným oficiálním očkovacím certifikátem.

Indie se opět potýká s vysokými počty nakažených nemocí COVID-19. Za posledních 24 hodin jich v zemi přibylo 141 986, což je téměř o 21 procent více než za předchozí den. S odvoláním na indické ministerstvo zdravotnictví o tom píše agentura Reuters. V indických městech vytlačuje variantu delta mnohem nakažlivější omikron. Od počátku pandemie v zemi s téměř 1,4 miliardy obyvatel už onemocnělo 35,37 milionu lidí.

Zdroj