Drama na Masters of Rock: Útočník bodl nožem muže do břicha. Napadený skončil v nemocnici

2 měsíce starý 33

Festival se konal od čtvrtka do neděle. Policisté se v souvislosti s ním zabývali několika přestupky v dopravě nebo konflikty mezi lidmi. Nedělní násilný trestný čin byl v tomto ohledu výjimečný.

„Po sedmé hodině ráno, bez jakéhokoli důvodu nebo konfliktu, bodl 42letý muž loveckým nožem do břicha 55letého muže, který procházel kolem. Policisté útočníka vzápětí po činu zadrželi a převezli do vazební věznice v Olomouci, protože po něm bylo vyhlášeno pátrání v souvislosti s tím, že nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody,“ uvedla mluvčí.

Napadený muž podle ní utrpěl zranění, se kterým skončil v nemocnici. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu s trestní sazbou tři až deset let odnětí svobody,“ uvedla Kozumplíková.

Za dobu konání festivalu zastavili policisté 19 řidičů pod vlivem alkoholu a tři řidiče pod vlivem drog. „Rekordmanem se stal 43letý řidič, který při odjezdu z Vizovic nadýchal 1,82 promile alkoholu. Chtěl dorazit do místa svého bydliště vzdáleného 250 kilometrů. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, zákaz řízení motorových vozidel nebo peněžitý trest,“ uvedla mluvčí.

Řidiči mohli podstoupit dechovou zkoušku

Také letos přitom měli řidiči možnost přijít na obvodní oddělení policie ve Vizovicích a dechovou zkouškou zjistit, zda už mohou řídit. „Této možnosti jich využilo několik desítek, dopoledne nadýchal jeden z rockerů více než dvě promile alkoholu a musel proto několik hodin počkat, než bude moci město opustit,“ doplnila Kozumplíková. V roce 2019, kdy se uskutečnil 17. ročník festivalu, odhalila policie při souvisejících kontrolách 21 opilých řidičů.

Letošní Masters of Rock navštívilo přes 20 tisíc lidí z 36 zemí. K vrcholům čtyřdenní přehlídky patřila vystoupení legendární britské heavymetalové kapely Judas Priest a finské skupiny Nightwish vyznávající symfonický metal.

Ve Vizovicích vystoupily i desítky dalších zahraničních kapel, mezi nimi Heaven Shall Burn, Sepultura, Amorphis, Beast in Black, The Dead Daisies, Lacuna Coil, Alestorm, Gotthard, Exodus nebo Testament. Českou scénu zastupovaly například skupiny Citron a Arakain. V nedělním programu naopak chyběla německá formace Orden Ogan, která se z účasti na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvila.

Zdroj