Drama v Praze. Podezřelé balíčky dovedly policisty k muži na mostu, do akce musel vyjednavač

6 dny starý 16

Skokanovi na mostu hrozilo vážné nebezpečí. „Já vlastně viděl, že je nahoře už jeden kolega, tak jsem tam zašel a započal krizovou komunikaci,“ popsal CNN Prima NEWS situaci jeden ze zasahujících policistů.

Celý příběh přitom začal o desítky metrů dál. Tam lidé objevili podezřelé pytlíčky a zalarmovali policii. „Po osmé hodině ranní přijal operační důstojník oznámení o nálezu většího množství pytlíčků s bílou krystalickou látkou v Trocnovské ulici v Praze 3,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Na mostě probíhala záchranná operace, na kterou zamířil i policejní vyjednavač. Času ale nebylo nazbyt. „Jděte pryč,“ řval muž, který plánoval skočit, na policisty. „Já vám rozumím, že máte strach, ale my vám nechceme nic udělat,“ reagoval jeden z policistů.

Složitou komunikaci způsobily drogy, které muž před svým rozhodnutím užil. Hasiči pod mostem zatím nafoukli speciální matraci, pro případ, že by muž skutečně skočil. Naštěstí se ale s policistou nakonec dohodl.

Po třiceti minutách se mi ho podařilo přemluvit, přelezl zábradlí, přátelsky jsme si podali ruce a doprovodil jsem ho do sanitky,“ dodal zasahující strážce zákona. Muže prý trápily partnerské spory.

Zdroj