Dramatická záchrana. Lyžař si všiml snowboardu trčícího ze závěje, muž v ní málem zemřel

1 měsíc starý 27

Dramatické chvíle se odehrály na začátku března v severozápadním Washingtonu ve Spojených státech. Když si šel Francis Zuber zalyžovat v terénu, zřejmě ho nenapadlo, že při tom zachrání lidský život. Během sjezdu si totiž všiml, že ze sněhu trčí kus snowboardu, málem ho totiž přejel.

„Jste v pořádku?“ zeptal se podle webu New York Post lyžař a okamžitě začal rukama hrabat v prašanu. „Vydržte, už jdu,“ zní ve zveřejněném videu. Po několika minutách se Zuberovi podařilo odhrabat sníh natolik, aby viděl hlavu zavaleného snowboardisty. Ten se ale pod tíhou bílé nadílky stále nemohl pohybovat. „Jste v pořádku, mám vás,“ ujišťoval muže Zuber s tím, že vezme lopatku a vyhrabe ho. Snowboardista jen vyčerpaně poděkoval.

ČTĚTE TAKÉ: Senior zapadl s autem ve sněhu. Přežil šest dní díky sušenkám a lásce k televiznímu pořadu

Ian Steger, jak se muž podle webu The Seattle Times jmenoval, podle všeho spadl do díry, která byla v místě po vyvráceném stromu. Pod tíhou sněhu, který ho zasypal, byl zcela imobilizovaný.

Francis Zuber, který ho zachránil, zveřejnil děsivé video na internetu jako varování a upozornění, aby byli lidé opatrní. „Hory nezajímá, kolik dovedností nebo zkušeností máte. Nezajímá je ani to, jestli jste lyžař a děláte všechno správně,“ řekl Zuber. Lyžařům i snowboardistům všech úrovní poradil, aby absolvovali kurz lavinového výcviku, aby se naučili podobné situace přežít. „Dávejte na sebe venku pozor,“ apeloval.

Zdroj