Pastrňák zařídil všechny tři góly Bostonu, v rozstřelu ho ale gólman Seattlu vychytal

před 1 měsíc 61

Reuters

Pastrňák v šesté minutě ujel obraně Seattlu a střelou nad lapačku poslal Boston do vedení. Druhý gól dal havířovský rodák po Zachově nahrávce v závěru druhé třetiny z hranice brankoviště a Bruins opět odskočili (2:1). Seattle ve třetím dějství zásluhou Vince Dunna a Olivera Bjorkstranda vývoj otočil, v závěru ale neuhlídal jedinou přesilovou hru Bostonu v utkání.

Tři minuty před koncem základní hrací doby byl Pastrňák blízko druhému hattricku v sezoně. Vyrovnávací branku na 3:3 rozhodčí nejprve přiznali jemu, pak ale našli teč Charlieho Coylea a český kanonýr tak zakončil zápas s bilancí 2+1.

Pastrňák si v sezoně NHL polepšil na 38 branek a mezi střelci se dělí o třetí místo s Nikitou Kučerovem a Zachem Hymanem. V pořadí produktivity je čtvrtý.

V závěrečných nájezdech mohl Pastrňák skórovat znovu, ve třetí sérii ale střelou zápěstím nevyzrál na Grubauera a Boston tak prohrál potřetí za sebou. Bruins přesto natáhli bodovou sérii na šest duelů.

David Rittich v Edmontonu inkasoval čtyřikrát při prohře Los Angeles 2:4.

Český gólman v brance Los Angeles naskočil potřetí v řadě, na ledě Edmontonu se mu ale nevydařilo. Z 31 střel inkasoval čtyřikrát a měl úspěšnost zákroků 87 procent. Edmonton vyhrál po čtyřech prohrách a v tabulce Západní konference odskočil Kings na rozdíl dvou bodů.

Výsledky NHL:

Washington - Ottawa 6:3 (4:2, 2:1, 0:0)

Branky: 22. a 31. Lapierre, 7. Protas, 9. Carlson, 19. Pacioretty, 19. Malenstyn - 11. Batherson, 13. Pinto, 22. B. Tkachuk. Střely na branku: 20:21. Diváci: 17.296. Hvězdy zápasu: 1. Protas, 2. Lapierre, 3. Carlson (všichni Washington).

Edmonton - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 20. Hyman, 36. Draisaitl, 42. Bouchard, 57. Nugent-Hopkins - 7. Moore, 28. Laferriere. Střely na branku: 31:40. David Rittich za Los Angeles odchytal 57 minut a 28 sekund, inkasoval čtyři branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 87 procent. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1: Bouchard, 2. Draisaitl, 3. Skinner (všichni Edmonton).

Dallas - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 28. Duchene, 39. Stankoven - 16. Pulock, 36. MacLean, 63. Horvat. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Stankoven (Dallas), 2. Horvat, 3. Sorokin (oba Dallas).

Seattle - Boston 4:3 po sam. nájezdech. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 5. Eberle, 46. Dunn, 55. Bjorkstrand, rozhodující sam. nájezd Yamamoto - 6. a 38. Pastrňák (na druhou Zacha), 58. Coyle (Pastrňák). Střely na branku: 32:27. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák (Boston), 2. Yamamoto, 3. Bjorkstrand (oba Seattle).

5. St. Louis 57 30 2 25 167:178 62
6. Minnesota 58 28 6 24 186:193 62
7. Arizona 57 23 5 29 166:188 51
8. Chicago 59 15 5 39 123:208 35