Dron zasáhl areál Gazpromu v Bělgorodu

2 dny starý 4

Ve čtvrtek krátce před půlnocí zasáhl dron areál ruského plynárenského giganta Gazpromu nedaleko Bělgorodu. Na Telegramu to uvedl gubernátor oblasti Vjačeslav Gladkov, podle nějž se incident obešel bez obětí i zranění.

Foto: Telegram/Vjačeslav Gladkov

Zničená administrativní budova Gazpromu u Bělgorodu

Článek

„Výbušné zařízení vypuštěné dronem spadlo ve vesnici Okťjabrskij v Bělgorodské oblasti. Nebyly žádné oběti. Poničena byla administrativní budova. Má rozbitá okna, fasádu a střechu,“ napsal Gladkov.

Podle kanálu Baza došlo k útoku kolem 23:00. Zásah se měl týkat administrativní budovy, která patří ruské plynárenské společnosti Gazprom.

Drony nad Ruskem nejsou neobvyklé, tím spíš v pohraničních oblastech. V Bělgorodu se podle ruských úřadů objevují poměrně často. V posledních dnech je navíc tato oblast postižena bojem ruských jednotek proti ruským diverzním skupinám, které se snaží o osvobození oblasti.

Dron spadl nedaleko Moskvy, kousek od zařízení Gazpromu

Evropa

Výběr článků

Fiala: Euro teď není téma

Vzhledem k aktuální ekonomické situaci není zavedení eura tématem pro toto volební období, řekl to premiér Petr Fiala (ODS), podle něhož je nejprve nutné dát...

V rakouském Hallstattu je sůl nad zlato

Městečko Hallstatt vám vezme dech. Trůní na břehu jezera pod vápencovými skalami. Je tak krásné a unikátní, že si dokonce v Číně postavili jeho kopii. Jeho...

Načítám

Zdroj