Drsný zákrok kvůli banalitě: Řidiče vytáhla z auta zásahovka, ve voze seděla tříletá dcera

před 5 měsíce 81

Ke kontroverznímu zásahu došlo ve čtvrtek 8. února u žilinského obchodního centra Aupark. Pan Vlastimil vyzvedl malou dcerku ze školky a když vyjížděl na hlavní silnici, zavadil svým vozem o přední nárazník jednoho ze zaparkovaných automobilů, popisuje situaci web Žilinak.sk.

ČTĚTE TAKÉ: Tragédie na přejezdu: Auto s Jozefem sešrotoval vlak. Nefungoval semafor, tvrdí zdrcení přátelé

„Náraz jsem nijak necítil, takže jsem pokračoval dál v jízdě. Až poté jsem zpětně zjistil, že se majitel poškozeného vozidla vydal za mnou a mezitím kontaktoval místní policii,“ uvedl zadržený muž pro web.

Policie ho měla podle jeho slov poté nahánět asi 250 metrů, dokud mu na křižovatce u obchodního centra nezkřížily policejní vozy cestu. Hlídky na jeho vůz namířily zbraně a z auta ho vyvlekly na chodník. Scéna jako z akčního filmu se odehrávala před zraky jeho tříleté dcery, která vše s pláčem pozorovala, připomíná web Nový čas.

„Během nasazování pout jsem je upozornil, že mám v autě malé dítě. Na tuto informaci však nijak nereagovali. Jejich chování nebylo profesionální, ale dost hrubé. Nic mi nevysvětlili – ani důvod zadržení, ani má práva,“ vyčetl mužům zákona řidič.

Řidič se hodlá obrátit na inspekci

Uklidnit a zkontrolovat dcerku mu zasahující policisté umožnili až po 15 minutách. Následně místo opustili a nechali tam pana Vlastimila s majitelem poškozeného vozu. Tvrdý zákrok odnesl řidič naraženou rukou a hlavou a s roztrhanými nohavicemi u kalhot.

„Vůbec mi nevysvětlili,  v čem byl problém. Nejspíše se obrátím na Úřad inspekční služby při ministerstvu vnitra a nechám celou záležitost přešetřit, jelikož považuji postup zásahové jednotky za neadekvátní,“ dodal pan Vlastimil.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Kopou do chodců za body. Dětské gangy děsí Slovensko, z krve na ulici si udělaly soutěž

Přečtěte celý článek