Druhá očkovací látka pro Evropskou unii. Léková agentura schválila vakcínu od firmy Moderna

3 měsíce starý 23

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) doporučila vakcínu firmy Moderna jako druhou očkovací látku proti covidu-19 pro podmínečnou registraci na trhu Evropské unie. Agentura to ve středu oznámila na svém webu. Aby mohly země začít po vakcíně firem Pfizer a BioNTech používat i druhou látku, musí její distribuci ještě schválit Evropská komise. V případě první vakcíny to unijní exekutiva stihla během několika hodin po rozhodnutí EMA.

Praha 13:39 6. 1. 2021(Aktualizováno: 13:41 6. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vakcínu od firmy Moderna schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky | Foto: Eduardo Munoz | Zdroj: Reuters

Podle dostupných zdrojů bylo dosud plně nebo pro nouzové používání ve světě schváleno devět vakcín proti novému typu koronaviru. V Evropské unii a řadě dalších zemí získala povolení vakcína americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech.

K dalším patří vakcína vyvinutá firmou AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou, Rusko vyvinulo a schválilo vakcíny Sputnik V a EpiVakKorona, Čína vakcíny od firem Sinopharm, Sinovac a CanSino, Indie má svou vakcínu Covaxin.

Američané nebo například Kanada aplikují vakcínu od firmy Moderna. Evropská agentura pro léčivé přípravky ve středu doporučila vakcínu firmy Moderna pro registraci na trhu Evropské unii.

Připravujeme podrobnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj