Dva roky trucování. Chlapec po hádce utekl z domova k přítelkyni, její matka musí k soudu

4 měsíce starý 42

K útěku se mladík ze Sacramenta rozhodl před dvěma lety po hádce s tetou a strýcem. Důvodem byla jejich přísná pravidla, která nechtěl dospívající chlapec dodržovat. Bez jejich vědomí se proto vyplížil z domu a utekl k 61leté učitelce. V domě, který je vzdálený zhruba 32 kilometrů od jeho domova, strávil s Olivaresovou a její rodinou – včetně dcery, která byla Michaelovou přítelkyní – dva roky.

Během té doby se rodina mladého „uprchlíka“ nesmírně strachovala. Na pomoc přivolala i policii. Jak uvedla teta mladíka, učitelka měla strážcům zákona o místě úkrytu jejího synovce lhát. Letos v květnu však nastal zlom – Michael se nečekaně vrátil zpátky domů a strýce s tetou požádal, aby u nich opět mohl bydlet. Zaskočení, ale nadšení příbuzní souhlasili. Radost se však změnila ve vztek poté, co mladík prozradil, kde se skrýval.

Učitelka nyní čelí obvinění ze zadržování nezletilého s úmyslem skrývat ho před rodinou a z přispívání k delikvenci nezletilého. „Neexistují slova, která by dokázala vysvětlit, jak se člověk cítí, když se mu ztratí dítě. Myslíte na nejhorší,“ zdůraznila teta chlapce v rozhovoru pro televizi KCRA. V pondělí 24. října pak Olivaresová stanula před soudem. Jaký trest jí hrozí, není jasné.

I přes obvinění však žena nadále zůstává zaměstnaná ve školním obvodu. Zatím Olivaresová na obvinění nereagovala, uvádí web Daily Mail. „Nemůžete jen tak schovat něčí dítě a myslet si, že je to v pořádku,“ dodala teta.

Zdroj