Dva zranění zůstávají po útoku v Tišnově ve vážném stavu. Pachatel byl podle policie jejich příbuzný

3 měsíce starý 50

V brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny zůstávají na ARO ve vážném stavu muž a žena, které v pondělí večer zranil útočník v Tišnově. Uvedla to mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Útočníkem byl podle policie příbuzný členů rodiny a zranil šest lidí, včetně dvou dětí.

Tišnov 9:48 12. října 2021

Útočník v pondělí napadl členy rodiny, podezřelého policie následně zadržela (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mimo ohrožení života je žena, která byla převezena do Fakultní nemocnice Brno, její stav je stabilizovaný, uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Podle ní je v zařízení se středně těžkými zraněními další napadený muž.

Sečná, bodná i řezná poranění. Útočník v Tišnově vážně zranil pět lidí, na místě zasahoval i vrtulník

Číst článek

Po útoku zamířily do Dětské nemocnice i dvě děti. Plachá uvedla, že jedno z nich je hospitalizované a je ve stabilizovaném stavu, druhé lékaři z nemocnice propustili.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově po 19.00. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky a vyšetřovatelé. Podle mluvčího Davida Chaloupky útočník napadl členy rodiny, podezřelého policie následně zadržela.

„Policie ukončila ohledání místa činu a zajišťování stop. Nyní bude probíhat vyhodnocování stop a výslechy,“ uvedl mluvčí. Uvedl, že nešlo o náhodného, cizího člověka, s poškozenými byl podezřelý v příbuzenském vztahu. Motiv útočníka policie zjišťuje. Stejně tak se zabývá právní kvalifikací činu.

O zraněné se staraly tři záchranářské a tři lékařské posádky, inspektor provozu a vrtulník. Záchranná služba pacienty odvezla do několika brněnských nemocnic.

Jihomoravský kraj - V jednom z rodinných domů v Tišnově, dnes v podvečer došlo k násilnému činu, při kterém bylo zraněno šest osob. Útočník, který napadl členy rodiny, je v rukou policie. Na místě jsou policejní hlídky i vyšetřovatelé, místo činu zajištěno. #policiejmk

21:18 – 11. 10. 2021

11 110

ČTK

Zdroj