Dvojitou vraždu před nočním klubem v Bratislavě bude prokuratura vyšetřovat jako terorismus

5 měsíce starý 35

Středeční vraždu dvou mužů před podnikem navštěvovaným lidmi z komunity LGBT+ v Bratislavě se bude nově vyšetřovat jako terorismus. Informovala o tom v pondělí slovenská média s odkazem na mluvčí slovenské speciální prokuratury Janu Tökölyovou. Podle ní všechny zatím shromážděné důkazy nasvědčují tomu, že vražda naplňuje podstatu teroristického činu. Pravděpodobný útočník je po smrti, podle policie spáchal sebevraždu.

Bratislava 16:42 17. října 2022 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před klubem v centru Bratislavy vzniklo pietní místo | Foto: Ladislav Novák | Zdroj: Český rozhlas

„Z důkazů je zřejmé, že stíhaný skutek vykazuje veškeré zákonné znaky tohoto trestného činu,“ uvedla mluvčí speciální prokuratury. Původně policie vraždu vyšetřovala jako čin z nenávisti.

Prokuratura v souvislosti s novou kvalifikací činu zdůraznila, že schvalování teroristického činu je rovněž trestným činem, za který hrozí tři až deset let vězení. Podle Tökölyové budou orgány činné v trestním řízení postupovat v takových případech razantně.

Vražda mladých lidí a boj za změnu hodnot. Slováci se sešli na stejném místě jako po vraždě Kuciaka

Číst článek

Devatenáctiletý mladík ve středu večer zastřelil dva muže ve věku 23 a 26 let a vážně poranil jednu osmadvacetiletou ženu před bratislavským barem Tepláreň, který navštěvují lidé z komunity LGBT+. Z místa činu pachatel uprchl.

Na sociální sítě následně pravděpodobný střelec umístil manifest namířený proti členům komunity LGBT+ a také Židům. Policie jej našla ve čtvrtek mrtvého, podle ní spáchal sebevraždu. Vraždu odsoudili přední slovenští politici, a to včetně prezidentky Zuzany Čaputové a premiéra Eduarda Hegera.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj