Egyptští záchranáři v neděli vyprostili ze sutin domu, který se v sobotu zřítil v Káhiře, šestiměsíčního chlapce. Jeho stav byl po vytažení z trosek stabilní, uvedla agentura AP. V neštěstí ale zahynuli jeho otec, matka a sestra. Záchranáři dále hledají jeho staršího bratra.

Káhira 6:31 29. března 2021

Po zřícení domu v centru Káhiry zahynulo nejméně 25 lidí, dalších 26 je zraněno | Foto: Shokry Hussien | Zdroj: Reuters

Pod sutinami obytného domu zahynulo alespoň 25 lidí. Dalších 26 osob bylo při neštěstí zraněno. Práce záchranářů stále pokračují. Důvody zřícení zatím úřady vyšetřují.

Zřícení domů nejsou v Egyptě neobvyklá, podotkla agentura AP. Mezi hlavními důvody patří nedodržování pravidel či stavebních návrhů. Především ve velkých městech stavitelé navyšují budovy o patra, která nebyla zapracována do projektu, což může narušit statiku domu. Vláda se snaží proti tomuto fenoménu zasáhnout skrze represe. Někteří stavitelé byli za nedodržení povolení zatčeni a stavby načerno strženy.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Amnesty International povede vyšetřovatelka Chášukdžího vraždy Agnès Callamardová

  2. ‚Vyučoval jsem jazyk imperialismu.‘ Profesor Peprník se stal ze samouka prestižním anglistou

  3. Egyptští záchranáři vytáhli ze sutin zříceného domu šestiměsíční dítě. Stále pátrají i po jeho sourozenci

  4. Konec poptávky po nových stranách?

  5. Sportovní komentátor Bureš: Atmosféra bez diváků bude nijaká, ale i tak se olympiáda může stát nadějí

  6. Nákaza při kratším kontaktu, reinfekce, otazníky nad vakcínami. Co umí nové varianty koronaviru

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme