Elektronická cigareta explodovala Norovi v kapse kalhot. Plameny mu spálily téměř celou nohu

před 4 měsíce 72

Kenneth Andersen chtěl na svém pracovišti něco zvednout z podlahy, když mu začala hořet levá kapsa jeho kalhot. Během vteřin mu hořela celá nohavice. Oheň způsobila exploze elektronické cigarety. Andersen se ji neúspěšně snažil z kapsy vytáhnout a trvalo mu asi 20 sekund, než s pomocí kolegů zvládl hořící kalhoty stáhnout, informuje deník Bild.

ČTĚTE TAKÉ: Stát si vyšší spotřební daní u cigaret zřejmě příliš nepolepší. Kuřáci se zařídili po svém

Navzdory rozsáhlým popáleninám neměl téměř žádné bolesti. Přestože ho kolegové chtěli odvézt do nemocnice, vydal se pouze k lékaři, který mu ránu obvázal. Silné bolesti se dostavily až následující den. Kenneth Andersen se vydal na pohotovost, která ho okamžitě převezla na specializované popáleninové oddělení.

Ještě téhož dne byl Andersen operován. Oheň poškodil asi 70 procent jeho nohy. Lékaři mu na popálenou končetinu transplantovali 30centimetrový kus kůže ze zdravé končetiny. Vysvětlili také, že bolest zpočátku téměř necítil, protože exploze cigarety mu poškodila nerv.

„Nějakou dobu potrvá, než se všechno zahojí. Strašně to bolí,“ řekl Andersen deníku Dagbladet. Přesto se považuje za šťastlivce. „Představte si, že by se to stalo v autě. Nebo kdyby mi ta cigareta vybuchla v obličeji.“

Norský zdravotní úřad varuje před explodujícími e-cigaretami od léta 2022. Na svých webových stránkách odkazuje na varování z USA, protože tam došlo k řadě zranění. „Tvar a konstrukce e-cigarety mohou způsobit, že se v případě selhání baterie chová jako hořící raketa,“ připomíná slova zdravotního úřadu severské země deník Bild.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Cena cigaret v Česku naroste

Přečtěte celý článek