Elon Musk končí v čele Twitteru, povede ho žena

6 měsíce starý 25

"S nadšením oznamuji, že jsem najal novou generální ředitelku pro X/Twitter. Začne za šest týdnů! “ napsal na svém twitterovém účtu. Dodal, že jeho role ve společnosti se promění - bude působit jako předseda správní rady a technologický ředitel.

Excited to announce that I’ve hired a new CEO for X/Twitter. She will be starting in ~6 weeks!

My role will transition to being exec chair & CTO, overseeing product, software & sysops.

— Elon Musk (@elonmusk) May 11, 2023

Musk se rozhodl již na konci loňského roku vyslyšet přání lidí, kteří mu v anketě poradili, aby se vzdal postu šéfa Twitteru. Letos v únoru na summitu v Dubaji Musk prohlásil, že nový šéf by měl být vybrán koncem letošního roku.

„Nevím, hádám, že pravděpodobně ke konci tohoto roku by bylo dobré načasování najít někoho jiného, kdo by společnost řídil, protože si myslím, že by měla být ve stabilní pozici kolem, víte, koncem tohoto roku,“ reagoval na přímý dotaz, kdy jmenuje nového ředitele Twitteru.

Musk firmu koupil v říjnu za 44 miliard dolarů (přes bilion korun) a ve společnosti od té doby zahájil dramatické změny včetně výrazného propouštění – ze 7500 zaměstnanců jich zbylo jen zhruba 2300.

Jak před časem uvedl americký deník The New York Times, od nástupu Muska do vedení společnosti se podle průzkumu v souvislosti s omezenými pracovními silami prudce zvýšil rozsah problematického obsahu a dříve zakázaných účtů na sociální síti. Na to zareagovala řada velkých inzerentů, kteří začali Twitter masivně opouštět.

Kvůli kritice se Musk uživatelů Twitteru přesně před měsícem prostřednictvím ankety zeptal, zda má pokračovat jako hlava této sociální sítě. Celkem 57,5 % lidí se vyslovilo pro odstoupení. Proti hlasovalo 42,5 % z celkových 17 502 391 respondentů.

Musk je rovněž výkonným ředitelem výrobce elektromobilů Tesla. Její akcie v reakci na Muskovo čtvrteční oznámení posílily o více než dvě procenta. Investoři po převzetí Twitteru vyjadřovali obavy, že Musk příliš rozptyluje svou pozornost a nevěnuje se dostatečně řízení Tesly.

Musk je nyní druhým nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 168 miliard dolarů (zhruba 3,6 bilionu Kč).

Twitter pod taktovkou Muska vyhověl takřka všem žádostem o cenzuru

Internet a PC

Zdroj