Elon Musk koupil sociální síť Twitter. Zaplatí za něj astronomickou sumu

3 měsíce starý 122

Šéf automobilky Tesla Elon Musk kupuje sociální síť Twitter za 44 miliard dolarů, tedy zhruba bilion korun. Nejbohatší muž planety tak získá kontrolu nad platformou, kterou používají miliony lidí po celém světě. Po devíti letech se Twitter přestane obchodovat na burze jako veřejná společnost, informovala agentura Reuters.

Pro společnost, která vznikla v roce 2006, jde o zlomový okamžik. Diskuse o dohodě, která se minulý týden zdála nejistá, se o víkendu výrazně zrychlila. Musk totiž zaujal akcionáře Twitteru podrobnostmi o financování své nabídky.

Dále čtěte

()

Nový Týdeník FORUM hledá kořeny ruského zla

číst článek »

„Svoboda projevu je základem fungující demokracie a Twitter je digitální svět, kde se diskutuje o věcech životně důležitých pro budoucnost lidstva,“ prohlásil podle agentury Reuters Elon Musk v pondělí odpoledne. Akcie Twitteru po této zprávě vzrostly přibližně o 6 %.

„Doufám, že i moji největší kritici na Twitteru zůstanou, protože to je podstatou svobody slova,“ napsal Musk na svůj twitterový účet jen několik hodin před tím, než byla transakce oficiálně oznámena.

„Jedna z věcí, kterou by podle mě měl Twitter udělat, je zveřejnit svůj algoritmus jako open source. Měl by také jasně ukazovat, když nějaký tweet zviditelnění nebo potlačí, aby nebyly možné utajené algoritmické či ruční manipulace,“ řekl miliardář v nedávném rozhovoru.

Nejbohatší muž planety už na začátku dubna oznámil, že koupil v Twitteru zhruba devítiprocentní podíl. V polovině měsíce následně přišel s nabídkou na převzetí celé společnosti. Akcionáři podle dohody dostanou za každou akcii 54,20 dolaru v hotovosti, což je asi 1230 korun. Transakci ještě musí schválit akcionáři a regulační úřady v USA.

Zdroj