Epidemie covidu v Česku opět zpomalila. Hospitalizovaných je nejméně od října

3 měsíce starý 75

Nových případů nákazy v mezitýdenním srovnání ubylo, přestože laboratoře provedly více testů než minulou sobotu. Bylo jich bezmála 8 000. U všech třech typů testů ale klesla pozitivita. Například u nejčastějších preventivních testů se nákaza prokázala u 8,1% vzorků, což je nejnižší podíl od ledna. Před týdnem byla jejich pozitivita více než 15%.

Počet hospitalizovaných klesá od úterý, kdy bylo v nemocnicích s koronavirem téměř 1 200 pacientů. Intenzivní péči vyžadovalo 65 z nich. Incidence se k dnešnímu dni snížila ve většině krajů. Nejnižší je v Libereckém kraji, kde na 100 000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 96 nakažených. Naopak nejhorší situace zůstává nadále v Praze, kde má incidenční číslo hodnotu 218.

Očkovat proti covidu se v sobotu nechalo 887 lidí, většina z nich si přišla pro třetí posilující dávku vakcíny. Dokončené očkování proti covidu má v ČR téměř 6,87 milionu lidí, posilující dávku dostalo více než 4,14 milionu z nich. Od začátku epidemie předloni v březnu potvrdily laboratoře téměř 3,9 milionu případů covidu. S nákazou v zemi zemřelo 40 081 lidí.

Zdroj