Ericsson odřekl účast na odloženém veletrhu MWC 2021. Hrozí opět zrušení celého ročníku?

2 měsíce starý 14

Veletrh MWC v Barceloně byl v minulém roce jednou z prvních velkých akcí, která musela ustoupit celosvětové pandemii koronaviru. Zatímco loňský ročník byl zrušen bez náhrady, s realizací letošního MWC 2021 se stále počítá. Pořádající agentura GSMA se pojistila posunutím veletrhu z tradičního únorově/březnového termínu na přelom června a července. Nebude ale i přesto veletrh v ohrožení?

Pochybnosti zasela společnost Ericsson, která oznámila, že letos účast na veletrhu MWC 2021 ruší. Důvodem jsou pokračující dopady světové koronavirové pandemie. Ericsson byl dosud jako jeden z největších světových dodavatelů zařízení pro mobilní sítě pravidelným účastníkem největší telekomunikační výstavy.

„Rozhodnutí, i když je politováníhodné, odráží náš preventivní přístup k řízení pandemie. Globální programy očkování, které by zjednodušily setkávání a cestování osob, jsou teprve na svém začátku. Těšíme se proto na budoucí příležitosti znovu se setkat s našimi partnery a také na pokračující úzkou spolupráci s GSMA,“ uvedl jako zdůvodnění svého rozhodnutí Ericsson.

Pořadatelská asociace GSMA uvedla, že respektuje rozhodnutí švédské firmy a doplnila, že pracuje na zdokonalování svojí virtuální eventové platformy, díky níž se v online formě budou moci veletrhu účastnit i zájemci, kteří se přímo do Barcelony nedostanou. S fyzickou návštěvností se počítá zhruba v polovičním počtu proti předešlým ročníkům, a to za přísného dodržování zdravotních a bezpečnostních opatření. Každý tak dostane možnost se nějakou formou veletrhu účastnit. Se zrušením dalšího celého ročníku GSMA v tuto chvíli nepočítá.

Via: Mobile World Live

Zdroj