Eurokomisařka Nerudová? Neví ani počet pohlaví, odmítla návrh Maříková. Lochman ji hájil

před 4 týdny 50

„Ač pan Síkela není zrovna můj šálek kávy, tak si nedokážu jako eurokomisařku představit paní Nerudovou, ženu, která neví, kolik máme pohlaví,“ poznamenala Maříková v narážce na rozhovor Nerudové v podcastu Standa Show, kde Nerudová uvedla, že existuje i třetí, čtvrté a možná i více pohlaví, za což se setkala s výsměchem.

ČTĚTE TAKÉ: Korespondenční volba dostala zelenou, koaliční návrh prošel Sněmovnou. Navzdory opozici

To však není jediný problém, který Maříková s Nerudovou má. „Její názory mi zkrátka přijdou absolutně zcestné,“ vysvětlila.

Na stranu Nerudové se postavil člen sněmovního hospodářského výboru Ondřej Lochman (STAN). „Nerudová vedla velkou univerzitu, která má více zaměstnanců než některá ministerstva,“ zdůraznil s tím, že je neoddiskutovatelně silnou kandidátkou, která ovládá ekonomická a regionálních témata.

Celou politickou diskuzi, ve které poslanci Ondřej Lochman (STAN), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jana Mračková Vildumetzová (ANO) a Karla Maříková (SPD) diskutovali o výsledcích průzkumu STEM, volbě eurokomisaře, ale třeba i střelbě na filozofické fakultě, si můžete poslechnout zde:

Přečtěte celý článek