Evropská unie pošle miliony eur nelegálním imigrantům. Slyšíte dobře. Lidé přicházejí o práci, krachují firmy, ale hlavním zájme...

1 měsíc starý 3
Evropská unie pošle miliony eur nelegálním imigrantům. Slyšíte dobře. Lidé přicházejí o práci, krachují firmy, ale hlavním zájmem EU jsou nejspíš nelegální migranti, kteří protizákonně překračují hranice. Kdyby radši tyto peníze věnovala na deportaci nelegálů! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Evropská unie v pondělí oznámila, že navýší o 3,5 milionu eur (asi 92 milionů korun) pomoc migrantům v Bosně.

EU současně vyzvala bosenské úřady, aby poskytly přístřeší zhruba 1000 uprchlíků z táboru Lipa, který byl 23. prosince zničen požárem. EU v dubnu loňského roku vyčlenila na pomoc uprchlíkům v Bosně 4,5 milionu eur (asi 118 milionů korun). Informoval o tom Euroskop.cz.

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell označil za nepřijatelné podmínky, ve kterých žijí uprchlíci ze zničeného táboru Lipa. „Místní úřady musí dát k dispozici (uprchlíkům) svá existující zařízení a poskytnout jim dočasné přístřeší do té doby, než bude tábor Lipa znovu vybudován,“ uvedl Borrell.

Co se co unie vůbec stará o nějaké migranty v Bosně? Navíc určitě to nebyla první bezpečná země, kam migranti vstoupili.

V Bosně se dle agentury Reuters nachází asi 10 tisíc migrantů z Asie, Blízkého východu a severní Afriky, kteří tu uvázli na cestě do zemí EU. V Lipě žilo na 1300 migrantů, přičemž část z nich podle představitelů OSN tábor sama zapálila v den, kdy měl být dočasně uzavřen kvůli nevyhovujícím podmínkám.

Kdyby radši Evropská unie zmíněné peníze věnovala na deportaci těchto nelegálů! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe!

P. S. Foto je ilustrační.

Zdroj