Evropská unie se 29. prosince 2020 domluvila s komunistickou Čínou na dohodě o investicích evropských firem v Číně. Hlavními vyj...

3 měsíce starý 11
Evropská unie se 29. prosince 2020 domluvila s komunistickou Čínou na dohodě o investicích evropských firem v Číně. Hlavními vyjednavači za EU byli předsedkyně Komise EU von der Leyen, předseda Evropské rady Michel, německá kancléřka Merkel a francouzský prezident Macron. Jaktože pan předseda Senátu Vystrčil z ODS, který je přece Tchajwanec, nedemonstruje před zastoupením Evropské unie v ČR nebo rovnou v Bruselu? Proč tak nečiní senátor Pavel Fischer či primátor Zdeněk Hřib? Kde je pan Kalousek s tibetskou vlajkou? Patrně jejich oddanost k soudruhům z Evropského svazu jim v tom zabránila a své soudruhy z Bruselu nechtějí kritizovat. A co teprve, až přátelství s Čínou obnoví jménem Velkého bratra za oceánem Joe Biden?

Vůbec mě nezajímají zájmy Číny, zajímají mě zájmy České republiky. Ale když s Čínou obchodují velmoci, proč bychom nemohli my? Samozřejmě za podmínek, kdy to pro nás bude výhodné! Podporuji politiku všech azimutů a korektních vztahů s těmi zeměmi, se kterými je to možné. Každý rozumný člověk diverzifikuje portfolio svých investic. Navíc pokud se budeme orientovat jen na pár zemí, ty budou mít de facto na nás monopol a odstraní se tím konkurence, kdy bychom si mohli vyjednat příznivější obchodní podmínky.

Zdroj