Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou potrestal expolicistu za obstarávání drog pro dealera a pomáhání lidem bez řidičského průkazu vyhnout se policejním hlídkám. Uložil mu podmínku a peněžitý trest 60 tisíc korun. Kromě toho mu soud zakázal na pět let činnost ve všech bezpečnostních sborech. Informovala o tom v úterý Generální inspekce bezpečnostních sborů. Muži hrozilo až pět let vězení. Rozsudek soud vyhlásil 21. února, kdy nabyl právní moci.

Rychnov nad Kněžnou 18:55 19. dubna 2022

Bývalý policista dostal za obstarávání drog a varování před hlídkami podmínku (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Policista byl odsouzen k trestu odnětí svobody na jeden rok a šest měsíců s podmíněným odkladem se čtyřletou zkušební dobou,“ uvedli v úterní tiskové zprávě zástupci Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Bývalý policista byl uznán vinným a odsouzen za trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zneužití pravomoci úřední osoby.“

Za opatřování pervitinu a varování před hlídkami hrozí policistovi z Rychnova pět let vězení

Číst článek

Bývalý policista z Územního odboru Rychnov nad Kněžnou podle inspekce obstaral nejméně ve třech případech od října 2020 do května 2021 mimo službu pro jednoho civilistu pokaždé tři až 3,5 gramu pervitinu zhruba za 10 tisíc korun.

Podle inspekce civilní osoba pervitin měla použít buď pro vlastní potřebu, nebo k další distribuci. Při domovní prohlídce pak byly u odsouzeného muže nalezeny rostliny konopí, na které se také vztahuje soudem vydaný trest propadnutí věci.

Kromě toho stejný policista od prosince 2020 do května 2021 poskytoval informace o pohybu policejních hlídek dvěma civilistům, kteří v minulosti přišli o řidičské průkazy. Tito lidé i bez dokladů dál řídili a informace od policisty jim podle inspekce pomáhaly vyhnout se policejním kontrolám.

Odsouzený muž byl loni v květnu obviněn, Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové na něj letos v lednu podalo obžalobu.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Expolicista obstarával drogy a varoval lidi před hlídkami. Dostal podmínku, zaplatit musí i 60 tisíc

  2. Soud potvrdil zabrání areálu v Rabyni, který patřil Smetkovi z H-Systemu. Nově ho vlastní stát

  3. ONLINE: Rusové bombardovali nemocnici u oceláren v Mariupolu. Ty představují poslední baštu odporu

  4. Jižní Korea, Malajsie a Thajsko rozvolňují covidová opatření. Čína a Tchaj-wan restrikce zpřísňují

  5. České firmy opraví bojovou techniku z Ukrajiny. První budou tanky T-64

  6. Česká obchodní inspekce zůstává bez ředitele. Síkela v prvním kole nevybral vhodného kandidáta

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme