Jako o mimořádně vzácném případu hovoří experti o výhře ve francouzské loterii, ve které uspěli muž a žena žijící spolu jako pár na lyonském předměstí Vénissieux na východě země. Z francouzské obdoby hry Šťastných deset si každý odnesl 1,8 milionu eur (asi 44,5 milionu korun), uvedla agentura AFP s odvoláním na loterijní společnost Française des Jeux.

Paříž 7:31 17. května 2024

Loterie Française des Jeux

Loterie Française des Jeux | Foto: Pixavril/Alamy | Zdroj: Profimedia

‚Extrémně vzácný případ.‘ Ve francouzské loterii vyhráli muž a žena, kteří spolu žijí

Pár se 18. dubna vydal do trafiky, kde téměř shodně - až na jedno číslo - vyplnil sázenky s deseti čísly do hry, ve které se každý den losuje 20 čísel ze 70 možných.

Všechna jejich čísla vyšla ve stejném poledním losování. Vyhráli tedy dvakrát 1,8 milionu eur, dohromady 3,6 milionu (asi 89 milionů korun). „Toto je extrémně vzácný případ, nikdy se už nestane,“ řekl mluvčí společnosti Française des Jeux.

Výherci, kteří si nepřáli prozradit svou totožnost, hodlají postupně přestat pracovat a věnovat se dobrovolnické aktivitě, konkrétně uvažují o vytvoření sdružení. „Když se dostává, tak se dává,“ prohlásili podle vyjádření loterijní společnosti.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ‚Extrémně vzácný případ.‘ Ve francouzské loterii vyhráli muž a žena, kteří spolu žijí

  2. Čištění, ale i svařování. Katedrála Notre-Dame na pět let oněměla, na otevření je třeba nachystat i zvony

  3. Carolinu v play-off neudržel ani čtvrtý Nečasův gól. Vancouver s Hronkem je krok od finále konference

  4. ONLINE: Ukrajinské drony útočily na černomořské základny. Ruská správa tvrdí, že všechny sestřelila

  5. Nenávist není řešení. Ani v politice

  6. Nástupce Mečiara i nejúspěšnější politik Slovenska. Po návratu k moci Fico otočil kormidlem země

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme