Facebook z vás udělá rappera. Slouží k tomu nová aplikace BARS

1 měsíc starý 8

Foto: BARS

 BARS

Facebook pokračuje s experimentálními aplikacemi, u kterých není jisté, zda dojde k jejich komerčnímu využití. Jeho nejnovější pokus se jmenuje BARS a jeho cílem je udělat z uživatelů rappery.

Za BARS stojí interní tým Facebooku nazvaný NPE, který nedávno představil svou první experimentální hudební aplikaci Collab. Ta byla zaměřena na tvorbu muziky ve spolupráci s kamarády, oproti tomu BARS je určena pro sólo zážitek. Navíc poměrně specifický zážitek – v aplikaci můžete stát rapperem.

Tvorba rapu je jádrem celého BARS. Uživatelé si v knihovně aplikace vyberou některý z dostupných beatů, napíšou text a následně nahrají video. Pokud se při skládání dostanou do mrtvého bodu, BARS dokonce dokáže poradit rýmy, aby text měl ten správný hiphopový nádech (vše samozřejmě v angličtině). Nechybí ani různé audio a video filtry se základním autotunem.

Nadšenci, kteří si v tomto druhu hudby věří, mohou využít i speciální mód pro výzvy, kdy aplikace doporučí určitá slova a vy z nich za běhu musíte udělat skladbu. Takový rapový freestyle přímo v BARS.

Výsledné video může být maximálně 60 sekund dlouhé, ukládá se do galerie v mobilu, nebo je sdíleno rovnou na sociální sítě.

Asi není překvapivé, že aplikace se velkou mírou podobá TikToku. Facebook neustále hledá způsoby, jak tento hudební počin dohnat – začalo to funkcí Reels na Instagramu, přičemž BARS je pokračování, u kterého síť doufá, že se mu podaří ukrást fanoušky rapu. Právě tento žánr je na TikToku velmi populární.

Aby to ale nevypadalo jako obyčejné kopírování, Facebook vznik nové aplikace vysvětluje pandemií, koncerty se nekonají, kulturní život je omezen, a tak začínající tvůrci podle jeho slov ocení něco jako BARS, kde mohou svůj rap trénovat.

Aplikace je aktuálně dostupná v uzavřené betě, jen v USA a pouze na iOS. Rozšíření do dalších regionů má být oznámeno v následujících týdnech.

Nový kabát Facebook Messengeru:

Zdroj