Falešný DiCaprio vylákal z ženy 19 milionů. Psal, že ho zotročila scientologická církev

1 měsíc starý 20

Dnes je podvedené ženě, matce dvou dětí z amerického Houstonu, která si přála zůstat v anonymitě, 54 let. Její manžel před časem zemřel a zanechal po sobě jmění ve výši jednoho milionu dolarů, v přepočtu 24 milionů korun. A právě velikost dědictví se stala ženě osudnou.

V roce 2018 si Texasanka zřídila profil na sociální síť Twitter. Sotva se na platformě rozkoukala, napsal jí muž, který se vydával za slavného herce Leonarda DiCapria. A žena mu uvěřila, čímž se roztočil kolotoč neuvěřitelných událostí. O příběhu informovaly weby The Daily Beast a Daily Mail.

Podvodník byl zjevně velmi zdatný slovíčkář. Podle ženy se informace, které jí říkal, a věci, které o DiCapriovi četla v novinách, shodovaly. Kolikrát se údajně stalo, že jí podvodník sdělil některý detail ještě před tím, než si o tom přečetla v novinách. A zatímco falešný oscarový herec získával ženinu přízeň, začal z ní dolovat soukromé informace.

„Věděl, že ráda vařím. Psali jsme si jednou takhle večer, když jsem dělala domácí ravioli, a on mi řekl, že by se je měla naučit vařit i Camila, tím myslel jeho přítelkyni Camilu Morroneovou,“ uvedla podvedená žena.

Více hovorů, více peněz

Později podivný internetový vztah postoupil a dvojice začala komunikovat častěji. Dokonce si i volali. Falešný DiCaprio se snažil vytvořit dojem, že k padesátnici z Texasu chová city. A pak to přišlo.

Podvodník jednoho dne seznámil svou domnělou přítelkyni s pikantním „problémem“. Muž tvrdil, že ho zotročila scientologická církev (kontroverzní náboženské hnutí registrované v USA, jejím aktivním členem je například herec Tom Cruise), která po něm údajně požaduje 750 tisíc dolarů (18 milionů korun). Falešný DiCaprio navíc tvrdil, že mu scientologové zabavili veškerý majetek a nevrátí mu ho, dokud nezaplatí.

Žena byla v šoku. Zčásti jí ale zřejmě imponovalo, že se jí „Leonardo“ svěřil. A po chvíli otálení proto začala skrze nejrůznější prostředníky, které jí podvodník dohodil, posílat svému milému peníze. Začalo to jedním příspěvkem ve výši šesti tisíc dolarů (144 tisíc korun). V průběhu let ale žena naposílala v přepočtu 19,5 milionu korun.

Že by to nebyl on?

V roce 2021 už začínala mít žena podezření, že muž, se kterým si píše, není skutečný DiCaprio. Že jde dokonce možná i o více osob. V tu dobu dokonce komunikovala s FBI. Následně zjistila, že její falešný milý vůbec nepíše z půdy Spojených států. Trvalo to ale ještě chvíli přemáhání, než žena s psaním příspěvků podvodníkovi přestala.

Skutečná identita falešného DiCapria je neznámá. Jeho komplicové ale často měli nigerijská jména. Americké úřady před časem zadržely 24 internetových podvodníků, kteří se chovali podobně jako zmíněný muž. Většina z nich byla z Nigérie.

„Byla to noční můra, ze které jsem se zoufale potřebovala probudit,“ uzavřela podvedená žena.

Zdroj