Faltýnek prozradil pikantní okolnosti ztráty diáře. Je mi blbě, připustil, že v politice skončí

1 měsíc starý 2

Hnutí ANO musí řešit další patálii spojenou s druhým mužem této organizace, kterým je stále Jaroslav Faltýnek. Ten v poslední době skandály doslova kupí a zdá se, že ten poslední by mu mohl definitivně zlomit vaz. Server Seznam Zprávy totiž postupně zveřejňuje zápisky z jeho diáře, do kterého si poznamenával poměrně výbušné zápisky, které se týkají přinejmenším šedé politické zóny. Není ale vyloučeno, že se v něm nacházejí i informace, které by Faltýnka mohly dát do přímo souvislosti s trestnou činností.

Jaroslav Faltýnek se zatím hájí, že nedělal nic špatného, pouze z pozice předsedy poslaneckého klubu a místopředsedy ANO vyjednával o nejrůznějších záležitostech, o nichž si potom dělal poznámky. Jeho nadřízený, premiér Andrej Babiš, se ale svého dlouholetého souputníka nezastal. Zdá se, že Faltýnek většinu z popisovaných akcí dělal na vlastní pěst.

Jsem přesvědčen o tom, že to musel být můj blízký člověk, se kterým jsem žil ve společné domácnosti poměrně dlouho. A já jsem to nikomu nedal. Každý rok ten diář skartuju, takže si je někdo musel fotit v průběhu těch několika let, a to jak ty stránky toho diáře, tak ty poznámky, které tam jsou,” uvedl Faltýnek pro deník Blesk. Na přímý dotaz redaktora nevyloučil, že mu zápisky zcizila jeho bývalá partnerka Lenka Linhartová.

Já samozřejmě nechci spekulovat, ale je to jednoznačně z té doby. A když ty diáře jsem zničil před dvěma, třemi lety… no tak prostě je to tak. Když žijete s někým ve společné domácnosti, tak nepředpokládáte, že ten člověk to bude fotit,” uvedl Jaroslav Faltýnek.

Je otázkou, zda Faltýnek nebude muset skončit už velmi záhy. Otevřeně však přiznává, že zvažuje konec své politické činnosti. “Po všech těchto sračkách, které prožívám, přemýšlím, že se na to vyprdnu. Ale vážně,” nebral si servítky poslanec. “Uvažuji o tom, že už bych nekandidoval. Protože když je člověk pořád dehonestovaný za to, že mluví s lidmi, kteří se k němu nahlásí, že je přijme a snaží řešit jejich problémy, tak za to su dehonestovanej? Fakt už jsem z toho unavený. Příští rok mi bude 60, jsem po unavený, po operaci srdce, žaludečních vředů, je mi blbě.

Foto: Hnutí ANO

Zdroj