Fanoušek Sparty hodil po hokejistovi Douderovi desetikorunu. Čeká ho tvrdý trest

3 měsíce starý 124

Rvačky na ledě i v hledišti. Závěrečné minuty třetího zápasu finálové série mezi Spartou a Třincem spíše než hokejové klání připomínaly boxerský ring. Ani ostřílený bek Milan Doudera však nečekal, že ho k zemi pošle kovová mince z hlediště. Výsledkem byl krvavý ret.

Vedení Sparty se podařilo výtržníka identifikovat a rázně proti němu zakročilo. „Diváka, který trefil mincí hráče soupeře, se nám již pomocí kamer podařilo identifikovat. Po zjištění totožnosti se už na zápas našeho týmu v O2 areně nepodívá. Hrozí mu navíc vymáhání škody v případě udělení pokuty,“ uvedl ředitel komunikace HC Sparta Praha Marek Táborský.

Aby se dařilo podobným incidentům předcházet, posílila Sparta pořádkovou hlídku o 40 osob. Hned na sobotní zápas totiž přišlo rekordních 17 220 lidí.

Příznivci Třince paradoxně brali zkrat inkriminovaného fanouška sportovně. „Ta bojovnost k tomu patří. Třineckým to nevadí, budeme bojovat dál a titul získáme,“ uvedl jeden z fanoušků hostujícího celku. Další krok ke třetí trofeji v řadě mohou Oceláři udělat už v úterý, stav finále hraného na čtyři vítězství je 2:2 na zápasy.

Optikou tuzemské sportovní historie je ale tento incident prkotinou. V tabulce nelichotivých rekordů stále s přehledem „vedou“ fotbaloví fanoušci. V roce 2003 museli funkcionáři Bohemians zaplatit půl milionu za urážky asistenta rozhodčího při utkání se Spartou. Nelichotivé první místo ale drží Slávisté. Násilnosti před 11 lety v zápase proti Olomouci, kdy muselo být utkání ukončeno, stály sešívané 750 tisíc korun.

Zdroj