Fenomén deep fake ve falešném poselství královny Alžběty. Vtipkuje na účet Harryho

2 měsíce starý 12

Královna Alžběta II. přednese svůj vánoční projev, který obsahuje například narážky na skandály prince Andrewa a prince Harryho a Meghan Markleové. Stane se tak 25. prosince na Boží hod vánoční, ve Spojeném království označovaném jako Christmas Day. Ale nebojte, jde o recesi, respektive deklarované upozornění na jedno z živých nebezpečí doby.

Digitálně vytvořená verze 94leté královny, kterou v klipu hraje herečka Debra Stephensonová, je autory prohlašována za ostré varování před dezinformacemi a falešnými zprávami.

Uměle vykreslenou verzi britské panovnice vytvořilo studio vizuálních efektů Framestore. V britské celostátní televizi jej 25. prosince odpoledne odvysílá stanice Channel 4. 

Ta již do éteru vypustila ukázky z projevu. Zvednuté téma vyvolalo u konzervativních kritiků vlnu nevole. Samotnou ukázku si můžete pustit níže v twitterovém příspěvku Channel 4. 

An alternative message for a very alternative year. Watch on Christmas Day, 3:25pm. #AltXmas pic.twitter.com/L0qYL8jncI

— Channel 4 (@Channel4) December 23, 2020

Paralelně s tímto fiktivním projevem přednese Alžběta II. i svůj standardní a reálný projev k národu. Mnozí očekávají mimo jiné to, že okomentuje čerstvě uzavřenou pobrexitovou dohodu mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií. Jisté to však není, monarchie nemá ve zvyku obšírněji reagovat na politické dění.

Autor: snk

EUR 26,23 26,31
USD 21,48 21,6
GBP 29,3 29,46

Newsletter

Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Zdroj