Bývalého poslance Dominika Feriho z TOP 09 vystřídá na pražské kandidátce do podzimních voleb starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Starosta, který loni nechal odstranit sochu maršála Koněva, se z devátého místa posunul na čtvrté, které taktéž náleží TOP 09. Výslednou kandidátku představil ve čtvrtek večer výkonný výbor strany.

Praha 11:53 18. června 2021

Starosta Prahy 6 z TOP 09 Ondřej Kolář (sedící) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem ráda, že můžeme voličům nabídnout lidi jako je Ondřej Kolář, který mnohokrát prokázal svůj zásadový postoj v pozici starosty Prahy 6. Předvedl, že se neskloní ani před nátlakem z Ruska,“ napsala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zastupitelé Prahy 6 už dříve rozhodli o odstranění sochy maršála Koněva z tamního náměstí Interbrigády, což vyvolalo řadu sporů a dotklo se to i česko-ruských vztahů. Kolář měl poté dokonce policejní ochranu. V budoucnu má být socha umístěna v pražské Muzeu paměti XX. století. 

Na čtvrtém místě (tedy druhém za @TOP 09) kandidátky koalice SPOLU v Praze bude starosta šestého městského obvodu Ondřej Kolář. Na kandidátku se nově dostal dosavadní první náhradník - radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.
top09.cz/co-delame/tisk…

22:42 – 17. 06. 2021

6 189

Feriho v Poslanecké sněmovně nahradila dokumentaristka Olga Sommerová. Místo Koláře bude na devátém místě kandidovat radní Prahy 2 Michal Zuna.

Bývalý poslanec Feri čelí nařčení ze sexuálního nátlaku, a to v závislosti na zveřejnění několika svědectví žen a dívek, které přinesla redakce Deníku N a Alarmu. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení.

ban

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Feriho na pražské kandidátce Spolu vystřídal starosta Prahy 6 Kolář. Loni nechal odstranit sochu Koněva

  2. Olympiáda by podle japonských expertů měla být bez diváků. Rozhodnutí padne v pondělí

  3. ‚Výsledky inspekce jsou neuspokojivé.‘ Rusko omezí dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

  4. Souprava metra v severoněmeckém Hamburku najela do překážky. Nejméně deset lidí je zraněných

  5. Čeští fotbalisté musí uhlídat Modriće. ‚Pro mě je jeden z nejlepších hráčů na světě,‘ říká Vaclík

  6. Byl jsi 10 let výrazný prezident, ne zaprášený oleandr, píše hlava státu Zeman v blahopřání Klausovi

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme