Fiala: Nemůžeme voliče zklamat, mnozí z nich si nás vybrali jako nejmenší zlo

5 měsíce starý 30

„ODS si už nemůže dovolit svoje voliče zklamat. Mnozí nás nevolili proto, že by nás milovali, ale proto, že jsme jim v tu chvíli přišli jako nejmenší zlo. Prostě si řekli, že zavřou oči a ještě jednou to s námi zkusí. To musíme mít na paměti a podle toho se musíme chovat,“ apeloval Fiala na své kolegy.

„Demokratické strany jen těsně porazily populisty a extrémisty. Ale ti voliči nezmizeli a budou hledat nové zachránce, které jim budou slibovat řešení jejich frustrací,“ sdělil premiér.

Zároveň však v souvislosti s aktuální válkou na Ukrajině vyzdvihnul, jak důležité je, kdo aktuálně nesedí ve vládě. „Česká republika má velké štěstí, že se její vláda v této situaci neopírá o komunisty a proruské extrémisty,“ řekl premiér.

Fiala ve svém úvodním projevu také rekapituloval osm let, kdy pozici předsedy strany zastává. „Když jsem byl zvolen poprvé, tak nás byla jenom hrstka, kdo věřili a nepochybovali o tom, že se dokážeme vrátit na politické výsluní,“ sdělil premiér.

Bývalý kabinet kritizoval za činnost při epidemii covidu. „Vyšli jsme z pandemie se stamiliardovými dluhy, z nichž bohužel významná část byla rozházena minulou vládou Andreje Babiše (ANO) na výdaje, které s pandemií vůbec nesouvisely,“ řekl. Bývalý kabinet znal podle něj při epidemii jen předražené nákupy a lockdowny. „My preferujeme jinou cestu. Motivovat lidi k očkování a naučit se s covidem žít bez větších zásahů do svobod občanů, doplnil.

Zdroj