Fiala probere se Zemanem v Lánech dopady agrese proti Ukrajině na ČR

4 měsíce starý 147

foto Prezident Miloš Zeman (vlevo) se setkal s premiérem Petrem Fialou (ODS) 3. března 2022 na zámku v Lánech. kvůli. Mluvili spolu o konfliktu na Ukrajině.

Lány (Kladensko) - Premiér Petr Fiala (ODS) navštíví dnes v podvečer v Lánech prezidenta Miloše Zemana. Tématem pravidelné schůzky bude podle mluvčího kabinetu Václava Smolky především situace na Ukrajině a její dopady na Česko.

"Budou probírat hlavně dopady ruské agrese na Ukrajinu na Českou republiku a zbytek Evropy. Budou se zabývat dopady energetickými, uprchlickou krizí a vším, co to s sebou nese pro české občany," uvedl Smolka.

Prezident se s premiérem setkává pravidelně zhruba jednou za měsíc. Naposledy se setkání konalo na začátku března, i tehdy politici mluvili především o ruské agresi proti Ukrajině.

Tématem jednání může být také blížící se české předsednictví Evropské unii, znovuzvolení Fialy do čela občanských demokratů nebo nedávné rozhodnutí Zemana udělit milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Tento prezidentův krok vyvolal tvrdou kritiku.

O výsledcích jednání bude Fiala novináře informovat po návratu do Prahy ve Strakově akademii.

Zdroj