Fiala v projevu nemaloval nic narůžovo, říká Výborný. Ať promluví i prezident, volá Hraba

5 měsíce starý 82

I na Česko dopadá ekonomická krize a rostou ceny energií. Obavy z nejisté budoucnosti řeší vláda například tím, že plní zásobníky plynu. „Za žádné vlády jsme neměli na konci června naplněné zásobníky nad 66 procent,“ prohlásil v pořadu Výborný.

Podle něj tento fakt ilustruje přístup vlády – přiznává, že existuje problém, ale je připravena ho řešit. Výborný míní, že podobný narativ chtěl Fiala představit občanům i ve veřejném projevu. „Pan premiér tu skutečnost nemaluje narůžovo, čekají nás těžké dny, ale jsme na ně připraveni. Nikoho nenecháme padnout,“ řekl Výborný.

Připomněl, že vláda schválila příspěvek pro rodiče s dětmi, umožnila příspěvky na bydlení a pokračuje ve valorizaci důchodů.

Snížit DPH na potraviny?

Senátor za STAN Hraba na CNN Prima NEWS rovněž chválil rétoriku, s jakou Fiala před národ předstoupil. „Měl by to tak udělat i prezident. Uklidnit národ a říci, že jsou varianty řešení,“ pronesl Hraba.

Ten v Partii mluvil i o dalších nástrojích, pomocí kterých může vláda ztlumit dopady krize. „Určitě by mohlo lidem pomoci, pokud by bylo snížené DPH na potraviny. Já osobně bych touto cestou šel. Je to způsob, jak reálně lidem pomoci,“ myslí si Hraba.

Podle něj kabinet jedná o všech možnostech, Hraba proto odmítá kritiku opozice, že „vláda nic nedělá“. Jak ale bude veřejnost hodnotit výsledky práce vlády, to je podle něj jiná věc. „Churchill vyhrál válku, ale prohrál volby, protože to voliči neocenili,“ uzavřel senátor.

Zdroj