Fialova vláda ve spolupráci s EU likviduje české zemědělství. Výroba masa v Česku vloni klesla o 2,6 procenta na 435 908 tun. Je...

před 1 týden 23
Fialova vláda ve spolupráci s EU likviduje české zemědělství. Výroba masa v Česku vloni klesla o 2,6 procenta na 435 908 tun. Je to nejnižší úroveň nejméně od roku 2000. Vyplývá to z údajů, které ve zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Takže kvůli Green Dealu EU, který podporuje Fialova vláda, se u nás nebude skoro nic produkovat v zemědělství ani v průmyslu. To je naprostá sebevražda. Hnutí SPD podporuje českou potravinovou bezpečnost a české zemědělství proti zničující politice Bruselu a kolaborantské vlády. Podporujeme protesty zemědělců napříč Evropou, kteří nechtějí přihlížet tomu, jak je ve jménu bruselské ideologie likvidováno zemědělství.

„Přestože výroba masa v posledním čtvrtletí roku 2023 ukazuje na zastavení dvouletého poklesu, roční hodnotou je výroba z dlouhodobého pohledu na svém minimu. Od roku 2000 klesla výroba vepřového masa o polovinu, hovězího masa o jednu třetinu a drůbežího o 15 procent,“ sdělila vedoucí oddělení statistiky zemědělství a lesnictví ČSÚ Renata Vodičková. O věci informovaly Novinky.

Od roku 2000, od něhož jsou k dispozici údaje ve veřejné databázi ČSÚ, výroba masa v Česku nejprve do roku 2002 vzrostla až na zhruba 742 tisíc tun, ale poté postupně do roku 2013 klesala. Od té doby produkce kolísá většinou kolem 450 tisíc tun masa za rok.

Loni se do celkového poklesu promítl hlavně propad výroby vepřového masa o 5,2 procenta na 197 859 tun. Klesla také výroba drůbežího masa o 1,3 procenta na 167 687 tun a skopového a kozího o 2,9 procenta na 125 tun. Stoupla pouze výroba hovězího masa, a to o 2,4 procenta na 70 230 tun.

Kvůli šílenému Green Dealu EU se zemědělství v Evropě šíleně prodražuje a EU chce dovážet produkty ze zemí mimo Evropu. To je úplně padlé na hlavu, protože zemědělci z celého světa nemusí dodržovat pitomé standardy Green Dealu EU. Takže v zemích mimo EU produkují skleníkové plyny, zatímco zemědělství v Evropě je likvidováno. Navíc dovoz zemědělských produktů přes „půlku světa“ jistě způsobuje velkou uhlíkovou stopu a zatěžuje životní prostředí i jinak.

Hnutí SPD podporuje národní zemědělství a to, co lze u nás produkovat, by se podle nás mělo produkovat u nás! Zabraňme likvidaci našeho zemědělství!

Přečtěte celý článek