FN Brno hlásí strmý nárůst pacientů s koronavirem, Dětská nemocnice omezuje provoz

3 měsíce starý 17

4. ledna 2021, 09:43 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Fakultní nemocnice Brno zaznamenala výrazný nárůst pacientů s nemocí covid-19. V sobotu ráno měla jich měla 167, dnes ráno jich má 206. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Zařízení proto upravuje některá další oddělení na covidové jednotky. V bohunickém areálu bude kvůli zhoršení situace pomáhat i personál z Dětské nemocnice, která pod Fakultní nemocnici Brno spadá.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Dětská nemocnice omezuje chod některých oddělení. "Týká se to oddělení, kde jsou plánované úkony a je možnost jejich odkladu. Chceme posílit personál v Bohunicích," uvedla Plachá.

Podle ní se o víkendu zvýšil počet hospitalizovaných s covidem-19. "V sobotu ráno jsme měli na standardních lůžcích 136 pacientů a 31 na lůžcích JIP. Dnes ráno je to 171 pacientů na standardních lůžcích a 35 na jipových," uvedla Plachá.

pic.twitter.com/qSQKmoqA9J

— FN Brno (@FNBrno) January 4, 2021

Dodala, že v nejvíce exponované době loni na podzim bylo v nemocnici kolem 250 pacientů. Nemocnice předělává další oddělení, aby měla v rezervě další lůžka. "Vždy chceme mít rezervu tak 20 až 30 lůžek. Naše maximum, které můžeme vyčlenit pro covidové pacienty, je 330 standardních a 60 jipových lůžek," dodala Plachá.

Pro Jihomoravský kraj v Protiepidemickém systému (PES) platí pátý z pěti stupňů pohotovosti, vyplývá z webu PES. Na jižní Moravě je od začátku pandemie k dnešku 70.652 potvrzených případů nemoci covid-19. Vyléčilo se 58.512 lidí, naopak 1488 s nemocí zemřelo.

Zdroj