FN H. Králové za víkend oočkovala přes 340 lidí

1 měsíc starý 9

foto Fakultní nemocnice Hradec Králové začala 2. ledna 2021 očkovat vakcínou proti koronaviru. Mezi prvními ji dostali zdravotníci z covidových pracovišť a rizikoví pacienti.

Hradec Králové - Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové má za sebou první víkend očkování proti koronaviru. Začala v sobotu ráno jako první zdravotnické zařízení v Královéhradeckém kraji a v plánu má očkovat i v dalších dnech. Očkovací dávku za oba dny dostalo více než 340 lidí, převážně zdravotníků nemocnice. ČTK to dnes řekl mluvčí hradecké FN Jakub Sochor. Nemocnice ve středu 30. prosince dostala 975 dávek.

"V sobotu bylo oočkováno zhruba 170 lidí, dnes zhruba také 170. Budeme pokračovat v podělí mezi 15:30 až 19:30. Zájem o očkování je. Očekáváme, že denně oočkujeme zhruba 70 lidí," řekl Sochor.

Očkování nemocnice provádí vakcínou firmy Pfizer v ambulancích Pavilonu interních oborů FN Hradec Králové ve třech očkovacích týmech. O víkendu se očkovalo od 08:00 do 18:00. "Očkování běží podle plánu," dodal Sochor.

Krajské nemocnice na vakcínu proti covidu dosud čekají, k hradecké FN by se měla krajská zdravotnická zařízení přidat později.

Index koronavirového protiepidemického systému PES v Královéhradeckém kraji třetí den po sobě zůstává na 94 bodech ze sta, jde nyní o nejvyšší skóre mezi kraji. Kraj je v nejhorším rizikovém stupni z pětibodové škály. Před týdnem bylo skóre na 80 bodech. V kraji je podle ministerského skóre nejhorší situace v okresech Trutnov a Hradec Králové, kde dnes bylo 99 a 94. Všech pět okresů kraje zůstává v pátém stupni rizika.

Zdroj