Formule 1 jako střílečka. Areál okruhu v Singapuru míří do hry Call of Duty

1 měsíc starý 18

 Reuters

Sázka na dokumentární cyklus "Drive to Survive" na platformě Netflix vyšla šéfům formule 1 na jedničku. Díky jeho popularitě se výrazně zvedl zájem o seriál i mimo obec motoristických fanoušků.

Premiérový závod v Miami navíc udělal dojem na americké celebrity, takže v Hollywoodu začalo vznikat hned několik filmových projektů s tématem Grand Prix.

Ovšem vývojáři společnosti Infinity Ward teď přišli s něčím neotřelým. Areál noční Velké ceny Singapuru se dostane jako mapa do chystaného projektu Modern Warfare 2 v rámci herní série Call of Duty.

Ta patří od prvního dílu vydaného v roce 2003 mezi nejpopulárnější střílečky z pohledu první osoby. Původně se zaměřovala na akce během druhé světové války, ale postupně se začaly objevovat i hry zpodobňující studenou válku či různé vymyšlené fantastické světy a vesmíry. Velmi populární jsou multiplayery, kde proti sobě online bojují skupiny hráčů.

Po části okruhu Marina Bay se budou moci hráči prohánět v rámci módu šest proti šesti. Hra bude mít premiéru 28. října na konzolách PlayStation a Xbox i na PC. Beta verze bude jako předobjednávka k mání už v polovině září.

Podle ukázky ze hry, kterou firma Infinity Ward nabídla, by měla mapa obsahovat boxovou uličku a komplex pedoku. Protože se nikde neobjevují loga F1, na přímé partnerství mezi vývojářem a světovým šampionátem to zatím nevypadá.

Singapur není prvním případem, kdy se Call of Duty setkává se světem motoristického sportu. V roce 2016 se ve hře Call of Duty: Infinite Warfare objevil jako nehratelná postava Lewis Hamilton. 

Už předtím, v letech 2013 a 2014, nastoupil do Grand Prix Valencie třídy MotoGP domácí jezdec Jorge Lorenzo s helmou s motivem z her Call of Duty: Ghosts a Call of Duty: Advanced Warfare.

Formule 1 se letos vrátí do Singapuru po dvou letech, kdy absentovala kvůli  covidovým opatřením. Závod je naplánován na 2. října.

Zdroj