Fotbalisté Slavie znovu nepoklekli. Kapitán Arsenalu ukázal, co si o nich myslí

2 měsíce starý 16

Zdá se, jakoby se pražská Slavia stále více zamotávala do svého skandálu s rasistickým výrokem Ondřeje Kúdely na adresu Glena Kamary v jinak úspěšném utkání se skotskými Rangers. Fotbalisté se ho mohli do značné míry pokusit utlumit tím, že se budou držet tradice drtivé většiny evropských fotbalových klubů, jejichž hráči před utkáním poklekávají na důkaz podpory hnutí Black Lives Matter.

Slávisté se ale poklekávání ostentativně neúčastní, což vede k poměrně nevyváženým záběrům před začátkem každého utkání na evropské půdě. Zatímco hráči velkoklubu, jakým je Arsenal klečí spolu s rozhodčím, hráči Slavie se namísto toho objímají a stojí. Někdo by si to mohl vykládat tak, že slávisté antirasistické hnutí nechtějí otevřeně podpořit, ať už je důvod jakýkoliv. Oni sami tvrdí, že úctu vyjadřují právě objetím, čemuž ale málokdo rozumí. Minule se je rozhodčí dokonce pokoušel z jejich formace rozehnat.

Před včerejším utkáním s Arsenalem ale došlo k podivuhodné scéně. Zatímco hráči anglického velkoklubu spolu s rozhodčím poklekli, slávisté se chytili kolem ramen. Museli ale hledět na kapitána Arsenalu, Alexandra Lacazetta, který si klekl přímo před ně a civěl jim do očí, jakoby jim chtěl ukázat, co si o nich myslí.

A jakoby je tím také zpražil. Slavie byla v utkání k nepoznání a za Arsenalem zaostávala o několik tříd. “Takhle vypadá opravdový kapitán. Už v tento moment jsme vyhráli. Týmu jde skvělým příkladem,” cení si Lacazettova neohroženého gesta fanoušci na ostrovech. Někteří dodávali, že jim po těle běhala husí kůže.

Foto: Shutterstock

Zdroj